International Skyrunning Federation (ISF) spouští projekt ISF QUALIFIED RACE LABEL a bude udělovat vybraným závodům příslušné logo.

Projekt, který by měl u závodů identifikovat hlavní charakteristiky sportu a ocenit kvalitu závodů z různých hledisek byl schválen na výročním mítinku ISF v roce 2017 v Andoře a dále upřesněn na mítinku pro mezinárodní rozhodčí v Limone.

Při hodnocení závodů budou brány v úvahu různé parametry a informace ke konkrétním závodům, jakými jsou například poměry délky tratě k celkovému převýšení, obtížnost terénu, nadmořská výška, organizace závodu včetně značení tratě, informací, zajištění pro závodníky, zpracování výsledků a tak dále. Bude se přihlížet i ke kvalitě závodního pole, hodnotám traťových rekordů a podobně. To vše bude zpracováno a vyhodnoceno pomocí spaciálního algoritmu. Pokud by mi to mělo něco připomínat, pak by to bylo například udělování IAAF label silničním závodům (½ maraton a maraton).

Závody, které by nesplňovaly minimální požadavky nebudou vůbec zahrnovány do hodnocení.

Idea je taková, že celkové množství skyrunning závodů ve světě, které by mohly mít toto ohodnocení ISF QUALIFIED RACE LABEL, by se mělo pohybovat kolem 50-60.

Seznam kvalifikovaných závodů bude zveřejnován na webu skyrunning.com a oficilní logo ISF QUALIFIED RACE LABEL bude zveřejněno na webu daného závodu. na této webové stránce. Oficiální štítek by měl být zveřejněn na příslušné internetové stránce závodu.

ISF QUALIFIED RACE LABEL

Hlavní zohledňované faktory:

Závod odpovídá parametrům ISF (viz Pravidla ISF)

Parametry tratě (průměrný sklon, stoupání, nejvyšší dosažená výška, průměrná nadmořská výška, sníh / ledovec nebo podobně těžký terén)

Účast účastníků (počet, cílové časy, mezinárodní účast, účast lokální nebo mezinárodní elity atd.)

Organizace a zajištění závodu

Hodnocení tratě a analýza GPS závodu mezinárodním rozhodčím ISF

Hodnocení technické úrovně

Výhody:

Závod bude zahrnutý do seznamu oficiálních kvalifikovaných závodů ISF na skyrunning.com (tedy vyšší šance pro závod na účast i mezinárodní elity, pokud tuto účast doposud měl slabší)

Použití loga ISF Qualified Race na webových stránkách závodu a tím zvýšení kredibility závodu nejen pro závodníky, ale i pro sponzory.

Kvalifikovaný závod ISF má automaticky možnost aspirovat na pořádání mistrovství světa, kontinentální mistrovství, mistrovství světa ladých (Youth), závody Skyrunner® National Series nebo Skyrunner® World Series.

Zahrnutí do budoucího globálního mezinárodního žebříčku (rankingu) ISF, který bude zohledňovat všechny kvalifikované závody ISF.

Náklady na získání ISF QUALIFIED RACE LABEL:

300 EUR vstupní poplatek

200 EUR pro závody (*) schválené mezinárodním rozhodčím ISF

200 EUR ročního poplatku za zachování tohoto statusu a výhod

Tento poplatek neobsahuje případné poplatky národní asociaci/federaci.

(*) Mistrovství světa, kontinentální mistrovství, Skyrunner® World Series & ISF rozhodčí

Všechny závody, které již byly schváleny rozhodčím ISF pro Skyrunner® World Series, Skyrunning World a kontinentální mistrovství, budou automaticky uznány jako ISF Qualified Races.