TemplersLogoDnes si jen stručně představíme závod, který sice nesplňuje kritéria, aby byl zařazen do některé kategorie Skyrunning, ale pozornost si určitě zaslouží. Jedná se o nejstarší ultratrail ve Francii, který si přinejmenším ve Francii popularitou nezadá s „mladším bratrem“ UTMB.

První ročník tohoto závodu za kterým stojí hlavní organizátoři Odile Baudrier a Gilles Bertrand se běžel již v roce 1995. Závod se doposud vždy tradičně konal každou poslední říjnovou neděli a letos tomu nebude jinak. V neděli 27.10.2013 v 5:15 ráno bude odstartován již 19. ročník tohoto závodu, který má kapacitu 2500 závodníků a je pravidelně beznadějně vyprodán.

TempliersMapa

TempliersProfil

Tento ultratrail, který má letos délku 73km a pozitivní převýšení 3400m se koná v oblasti Grands Causses na jihu departmentu l’Aveyron se startem na okraji městečka Millau.

Templers2012_3men

O tom, že se nejedná jen o lokální „pouťák“ svědčí i jména z výsledkových listin. Loni zde zvítězil Fabien Antolinos, druhý byl Miguel Heras a třetí skončil Andy Symonds.

EmelieForsbergTempliers2012

Nabité pak opravdu bylo startovní pole žen. Zvítězila výborná Nuria Picas, která to sem má docela blízko „přes kopec“, druhá skončila Emelie Forsberg po boji a velmi těsně před Lizzy Hawker. Dále jmenujme Maud Gobert, Silvia Serafini, Nathalie Mauclair, Stefani Jimenez.

Templers2012_3women

Ročník 2012 určitě nebyl jednoduchý. Jednalo se o nejchladnější z doposud pořádaných a ráno na startu bya teplota -7°C.

Také letos se jistě bude na co těšit a opět bude velmi zajímavý i ženský závod. Vyjmenujme některé z účastnic.

NuriaPicasTempliers2012

Nuria Picas – obhájkyně loňského prvenství a špičková sky běžkyně, kterou není třeba příliš představovat

Aurélia Truel – druhá z letošního World Trail Championships v britském Conwy (Wales).

Caroline Chaverot – vítězka letošního 80km Ultra Marathon du Mont Blanc v Chamonix a CCC

O víkendu, kdy se koná Grand Trail des Templiers se organizátor nespokojil jen s tímto jedním závodem, ale dopřává možnost i těm, kdo by raději zkusili jiné distance, nebo si proběhli jiné stezky. Dohromady tak v rámci Festival des Templiers startuje 9 různých závodů v nichž se bude s tratěmi prát 7000 běžců: