MMT100MpiccoloV pátek 4.10.2013 byl v italském Vivaro odstartován třetí ročník Magredi Mountain Trail MMT100. Tento stomílový závod měl doposud vždy české zastoupení, i když letos jen v podobě jediného závodníka Honzy Bartase.

A ten zde rozhodně ostudu neudělal a vytvořil zde zatím nejlepší český výkon, když časem 27:20 obsadil krásné 12. místo.

A jak to vypadalo z pohledu z dálky přes web pořadatele ? Věřím, že bližší podrobnosti nám zde sdělí sám Honza ve svém příspěvku.

JanBartas

Po startu v rovinatější pasáži se Honza držel na čele závodu a na prvním checkpointu na 21.km byl v čase 1:54 na 12. místě.

Tak během noci a jak se trať dostala do skutečných kopců se Honza Bartas posouval dopředu a vedl si skvěle.

Druhý check point na 37.km probíhá na 8. pozici v čase 4:42. Dále zrychluje a na dalších dvou mezičasech se již objevuje na šestém místě:
3. check point 67.km – 6. – 9:14

4. check point 76.km – 6. – 10:36

Pátý check point na 93.km je pod největším kopcem na trati, který představuje takový vložený závod Verical Kilometer v stomílovce, když se více než kilometr pozitivního převýšení překonává na cca 3,8km. Honza je zde v čase 14:04 a vytvořila se zde pětičlenná skupina, která je momentálně na 5-9. místě.

Šestý a poslední check point je na poslední Life Base na trati na 110.km. Honza je zde již jen v tříčlenné skupince na 7-9. místě za 18:03. Dva z té předchozí pětice se přece jen cukli a odskočili zbývající trojici o 17 resp. 21 minut.

V této chvíli to ještě stále vypadalo, že by Honza mohl stihnout plánovaný čas 24 hodin. Podle jeho slov na Facebooku však na něj padla krize, nedostatek energie a čas šel dolů.

I přes jistě velké trápení v závěru však doběhl na výborném 12. místě v čase 27:20 a vytvořil tak nejlepší český výkon v tomto závodě. Připíše si rovněž za tento výkon 854 bodů do hodnocení Rankingu CZSA a posune se na 6.místo v celkovém pořadí a druhé v pořadí Ultra.

Určitou zajímavostí, které jsem si všiml ve výsledcích je závodník, který doběhl za Honzou na 13. místě. Je jím Yuri Maceroni, který dokončil v čase 28:54. Je to týž závodník, se kterým jsme se loni honil v závěru a který nakonec doběhl těsně přede mnou v čase 32:07:43.

Zvítězil Enrico Viola v čase 23:20 a jen první čtyři závodníci se dostali nakonec pod 24 hodin.

První ženou byla Cristina Tasselli, která doběhla na celkovém desátém místě v čase 27:05.