/, CZSA, ISF a svět, Nezařazené, Skyrunning, Skyrunning Ostatní/Nominace reprezentace na European Skyrunning Championships

Nominace reprezentace na European Skyrunning Championships

LogoCZSA6bVe dnech 19.července, 21.července a 27.července se koná v italských Dolomitech Euro Skyrunning Champs, kterého se poprvé v historii zúčastní kompletní český reprezentační tým ve všech disciplínách. Jaké je jeho složení ?

V článku na našem webu, který vyšel 22.ledna, jsem ještě ani nedoufal, že by se nějaký tým podařilo dát dohromady a i účast jednotlivců by byla příjemným překvapením.

http://skyrunning.cz/2013/01/22/euroskyrunningchampionship2013/

Dolomites Vertical Kilometer

Dolomites Vertical Kilometer

Pak však vše nabralo úplně jiné obrátky. Začalo jednání s International Skyrunning Federation a vznikla Czech Skyrunning Association, která se právě na zasedání ISF 20.7.2013 při příležitosti tohoto mistrovství stane plnoprávným členem ISF.

Jako první úkol jsme si dali postavit kvalitní reprezentační tým pro toto mistrovství a nabídnout všem i nevrcholovým příznivcům Skyrunningu další dlouhodobé soutěže kterými v tuto chvíli jsou:

Pohár CZSA – http://skyrunning.cz/2013/03/13/pohar-czsa-v-skyrunningu-2013/

Ranking CZSA – http://skyrunning.cz/2013/03/15/ranking-czsa/

Kam za závody v letošním roce lze nalézt níže:

Termínovka CZSA – http://skyrunning.cz/2013/03/17/terminovka-ranking/

Termínovka Ranking CZSA ke stažení – http://skyrunning.cz/downloads/czsa/z%C3%A1vody/RANKING.xls

Dolomites SkyRace

Dolomites SkyRace

Tímto chceme motivovat české běžce k co nejširší účasti na těchto krásných závodech a pro mnohé nastartovat další posun v tom, co budou na běhu milovat.

Nejen na základě výsledků reprezentace letos v Itálii, ale i výsledků dalších závodníků na ostatních závodech Skyrunningu se pak bude tvořit širší reprezentační výběr pro World Skyrunning Championships, který se koná příští rok v Chamonix ve Francii. 

A jak tedy vypadá oficiální složení reprezentace pro letošní mistrovství Evropy, které bylo ohlášeno a přijato v naší přihlášce na ISF, můžete posoudit níže.

Jméno

Příjmení

Závod*

Jan

Zemaník

V, S, U

Jakub

Řídel

U

Ondřej

Skripnik

U

Zbyněk

Cypra

U

Klára

Rampírová

U

Kristýna

Hájková

U

Alena

Peterková

V, S, U

Jan

Havlíček

V, S

Michaela

Mertová

S

Iva

Milesová

V

Radek

Groh

V?, S

Ondřej

Fejfar

V, S

Poznámky:

* V … Vertical Kilometer, S … SkyRace, U … Ultra SkyMarathon

? Účast v označené disciplíně je běžcem zvažována a není potvrzena. Pro případ neúčasti je možné nominovat dodatečně jednoho závodníka, který by tuto disciplínu nebo obě běžel a přidat ho do přihlášky pro ISF.

Ultra SkyMarathon

Ultra SkyMarathon

Myslíme si, že se podařilo dát dohromady kvalitní tým, který se na mistrovství nemusí ztratit ani v konkurenci týmů z alpských zemí, Španělska, Portugalska, Anglie a dalších zemí Evropy.

Samozřejmě na našich stránkách naleznete všechny další aktuality, které se tohoto mistrovství budou týkat.

Postupně zde také budeme v krátkých profilech představovat jednotlivé členy reprezentačního týmu.

V současné chvíli hledáme hlavního partnera reprezentace a uvítáme jakýkoli kontakt a jednání o této formě podpory Skyrunningu v Česku.

Kontakt:

Sam Straka

info(at)skyrunning.cz

602366252

Autor:

6 komentářů

 1. Vitek Pospisil 09/07/2013 v 12:13 - Odpovědět

  Ahoj Same, dekuju. Doufam ze jste udelali dobrou vysokohors. pripravu. My budeme spat nahore, asi passo Sela n. Pordoi. Drzim palce.

  • Sam 09/07/2013 v 12:21 - Odpovědět

   Vítku, to by pochopitelně bylo optimální. Ale zatím na takový komfort nejsou peníze a někdy i čas. Takže jediný, kdo je již v Itálii ve Val Gardeně je Míša Mertová. 🙂
   Ostatní musí tou vyšší nadmořskou výškou proběhnout tak rychle, aby to ani nepoznali 😀
   Snad se tam uvidíme. Pošlu ti na e-mail telefon, kdyby bylo potřeba.

 2. Vitek Pospisil 09/07/2013 v 10:08 - Odpovědět

  Ahoj,
  To je skvele ze vznikly ceske Sky run stranky. Mezi roky 2002-2010 jsem jezdil casto do Dolomit na vysokohorska soustredeni, casto mj. na Rifuguio Boe a Campana Fassa, kudy vede trat Dolomite Skyrace ( i do ostatnich oblasti- po 2-3 dnech jsme se vzdy pohli dal). Italsti kamaradi – orientaci behali Sky runy, v te dobe tam zadni cesi nejezdili, zpocatku to nebylo ani moc mezinarodni, tak Dolomite Sky run Michele Tavernaro jednou vyhral. Dalsi Italsko rusky orientak Michail Mamlejev byl dobry v jinych Sky runech a vertikalech. Ja jsem bezel 2krat Sky race (klasickou trat), jednou za cca 2:15 po druhe 2:29-30 kdy mi to nesedlo a malem me porazila Angella Mudge, prvni zena.
  V r. 2005 jsme bezeli s kamaradem Transcivettu, to je moc hezky zavod dvojic akorat se kryje posledni roky s Dolomite Skyrace. Tak drzim palce, budu v Dolomitech tak pokud nepobezim tak budu fandit!

  • Sam 09/07/2013 v 10:37 - Odpovědět

   Ahoj Vítku, my budeme ubytovaní v Albergo Canazei na via (streda) de Pareda, 34. Tak se případně zastav.

 3. […] asociace připravila již reprezentační tým na toto mistrovství pro všechny tři discipliny (Vertical Kilometer, SkyRace i Ultra SkyMarathon) […]

 4. […] pár dny jsme na našich stránkách oznámili nominaci českého reprezentačního týmu na European Skyrunning Championships v Itálii. Postupně, možná trochu nepravidelně vám zde […]

Napsat komentář

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Translate

BasqueCatalanCzechEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU