Před necelými třemi týdny nám do cíle doběhli závodníci na trasách Salomon Ještěd SkyRace®, kteří bojovali jak o post mistrů České republiky ve SkyRace® dospělých tak i o tituly mistrů ČR v jednotlivých mládežnických kategoriích, které byly letos úctyhodné čtyři.

Z důvodů souběžného pořádání atletické nominace na The World Mountain and Trail Running Championships, konaném letos v Innsbrucku, v době konání Lysohorského Ultratrailu a zároveň vyhlášením závodu jako součást Golden National Trail Series se na Ještědu letos sjeli ti nejlepší z nejlepších a taky to tak vypadalo, jela se pila od startu až do cíle a nikdo nikomu nic nedal zadarmo.

Předběžně se nominovali na Skyrunning European Championships 2023 konané od 14. do 16. června v Černé hoře dle výsledků na Salomon Ještěd SkyRace® v mužích Tomáš Hudec a Marek Chrascina a v ženách je to trochu komplikovanější. Z loňského roku má nominaci jistou vítězka Barbora Macurová, nominace tedy postupuje až na 2. a 3. místo tedy Barbora Jíšová a Lada Štalzerová. Pokud se ale Lada Štalzerová rozhodne pro uplatnění přednominace na ULTRA, bude nominována čtvrtá Jana Juračková.

To by byly nominace na dospělácké mistrovství a teď kdo se nominoval na Youth Skyrunning World Championships do Itálie. V letošním roce se povedlo skoro všechny kategorie naplnit a zde jsou nominanti, kteří se v kategoriích YOUTH A & YOUTH B utkali na Ještěd Trail a ostatní na trase Ještěd SkyRace®:

 

YOUTH A
Nela Sejkorová
Tobiáš Raška
Jan Sobek
YOUTH B
Anna Slívová
Hana Hejnešová
Jan Wita nominace z loňského roku – 4. místo na Vertical Kilometer
Robert Janás
YOUTH C
Michal Dobrovský
Adam Štábl
U23
Barbora Marková nominace z loňského roku 4. místo SkyRace® a 4. místo v kombinaci
Jana Pekařová nominace z loňského roku 3. místo v kombinaci
Martin Gogela
Hynek Škrabal

Nominační kvóta na Mistrovství mladých je 18 závodníků, zbývá tedy pět míst, která budou obsazena dle uvážení výkonného výboru CZSA.

Konečná nominace bude zveřejněna po potvrzení všech závodníků, že se zúčastní.

Jakub Stryk