FB3Po nějaké době „oťukávání“ a výměně názorů mohu s radostí a uspokojením konstatovat, že ještě poslední den minulého roku na Silvestra 2015 došlo k dohodě o novém hlavním sportovním partneru skyrunningové reprezentace – Czech Skyrunning Team, kterým se stává společnost ATEX – spol. s r.o. (ATEX Sportswear).

Společnost ATEX – spol. s r.o. je rodinná výhradně česká firma vyrábějící pouze v Česku. V jejím výrobním programu převažují zakázky v malých sériích maximálně ve stovkách kusů.
Oblečení je vyráběno již více jak dvacet let a to výhradně v dílnách společnosti v České republice v maximální kvalitě, přičemž po celou dobu je testováno a využíváno řadou špičkových evropských sportovců.


ATEX_Soukalova1


Společnost byla založena v roce 1992 a od té doby vyrábí své kvalitní sportovní oblečení v malých, někdy i několika kusových sériích pro mnoho sportovních odvětví (s užší specializací na cyklistiku, běh na lyžích, běh, biatlon, triatlon a veslování). Díky mnohaleté těsné spolupráci s řadou špičkových evropských sportovců, sportovními svazy a olympijskými reprezentacemi je firma schopna vyhovět prakticky každému zájemci o kvalitní oblečení.

Produkty společnosti jsou často testovány nejlepšími sportovci světa ve svých disciplinách, včetně mistrů světa a olympijských vítězů.


ATEX_Knapkova


Mimo jiné ATEX také obléká české reprezentace v biatlonu, veslování, triatlonu, severské kombinaci, bobu, snowboardcrossu, zápase, běžeckém lyžování a dalších sportech, ke kterým již v tomto roce přibude i skyrunning.


ATEX_Vabrousek


Uvedeme li jen výběr jmen sportovců, kteří oblékají nebo oblékali sportovní oblečení ATEX, bude každému jasné, že to oblečení prostě musí mít kvality, o kterém se zde zmiňuji:

Ján Svorada, Tomáš Konečný, Martina Sáblíková, Petr Vabroušek, Filip Ospalý, Ondřej Synek, Mirka Knapková, Václav Chalupa, Michal Březina, Kateřina Neumannová, Lukáš Bauer, Martin Koukal, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec, Darya Domracheva, Anastasia Kuzminová, .…


ATEX_Sablikova


Letos k těmto jménům přidáme i naše nejlepší skyrunning běžce a běžkyně.

V současné době zavádí firma do provozu novou provozní a výrobní linku, která dostává ATEX na špičku v oboru.

Firma ATEX Sportwear bude první a jedinou společností v České republice, která bude nabízet výrobu špičkových sportovních dresů a dalšího oblečení pomocí tzv. horkovzdušného lepení. Jako první bude realizovat přímo v České republice výrobu dresů a sportovního oblečení pomocí této moderní technologie, která se stává celosvětovým trendem a nabídne tak svým zákazníkům excelentní kvalitu výroby odpovídající světové špičce. Toto bezešvé oblečení je možné nejen mnohem lépe přizpůsobit konkrétním potřebám daného sportu nebo sportovce, ale radikálně i zvyšuje komfort užití. Kupříkladu dresy pro běh mohou být výrazně lehčí díky použitému materiálu, ale také budou i při dlouhotrvajícím užití během dlouhých závodů příjemnější, nebude ani náznakem hrozit odření od šitých švů, dres může celkově mnohem lépe sedět.


ATEX_Hrazdira


Nyní se tedy všechny tyto výhody budou týkat i naší reprezentace Czech Skyrunning Team a následně se mohou na vše, co ATEX Sportwear nabídne naší špičce, těšit i ostatní příznivci skyrunningu v Česku. V tuto chvíli se pracuje na speciálním střihu pro skyrunningový závodní dres a na designu grafiky. Vše vám v pravou chvíli představíme a i vy ostatní si budete moci objednat dresy stejného střihu a podobné grafiky, jako budou nosit naši reprezentanti. Samozřejmě členové CZSA budou mít jako u ostatních našich partnerů výhodu slevy, která bude činit 15% nejen pro tyto špičkové dresy, ale pro jakékoli další zboží ze sortimentu firmy ATEX.


ATEX_Soukalova


Věřím, že tato nově navázaná spolupráce se ukáže přínosná a dlouhodobě zajímavá pro obě strany a jak český skyrunning, tak i firma ATEX budou moci toto partnerství hodnotit jako důležité a výhodné pro obě strany. Věřím také, že ve spolupráci s firmou ATEX se pro naše sportovce i v budoucnu podaří vyvíjet další speciální produkty, které se jinak v hromadné výrobě velkých světových firem nemusí nacházet.