GransassoLogo1Kdo z Česka bude reprezentovat ?

Již na výročním mítinku v Chamonix při MS byla diskutována otázka juniorských soutěží v skyrunningu. Cílem je zvýšit motivaci a popularitu tohoto sportu již mezi velmi mladými běžci, kteří tím, že budou mít své vlastní soutěže nebo své vlastní vyhodnocení budou mít větší šanci na podiová umístění, srovnání mezi svými vrstevníky. To vše by se mělo promítnout i do přílivu nových běžců, kteří se budou na tento sport specializovat již od mládí.

Doplněna konečná nominace týmu pro závod.

Pro rok 2016 je již ohlášeno první oficiální mistrovství světa v těchto mladých kategoriích.

Jedná se o kategorii Youth 16-19 let a kategorii U23 20-23 let.

V letošním roce se bude konat jakýsi nultý (neoficiální) ročník tohoto mistrovství světa při závodě Gran Sasso SkyRace®, který letos oslaví 40. výročí.

GransassoLogo

Na závodníky čekají dva závody. V pátek 31.7.2015 to je Vertical Kilometer® s délkou tratě 3,5km a převýšením 1000m. V neděli pak běží SkyRace® s délkou 21,6km/2226m. Nejvyšší bod tratě je v 2533m.

GransassoProfil

Vyhodnocovat se bude v jednotlivých kategoriích a jednotlivých závodech a rovněž v kombinaci obou závodů.

Dle počtu a hodnoty medailí se bude vyhodnocovat i pořadí týmů. V případě rovnosti bude rozhodovat nejlepší výsledek v pořadí Youth dívky, Youth chlapci, U23 ženy, U23 muži.

GransassoMapa

Prostřednictvím ISF naše asociace získala od pořadatele nabídku pro účast našeho týmu. Šest závodníků nebo závodnic (dohromady) získá startovné zdarma. Dále pořadatel zdarma zajistí pro tento tým ubytování a stravu, která začíná večeří ve čtvrtek 30.7.2015 a končí snídaní v pondělí 3.8.2015. Toto ubytování a stravu pořadatel nabízí i pro vedoucího týmu.

GransassoTrat1

Stručnou informaci o této akci jsme dal již v pondělí 8.6. na FB a začaly se mi scházet první ohlasy zájmu od závodníků a závodnic.

Pro vyjasnění zopakuji, jak je chápáno zařazování do kategorií. Běžec/běžkyně musí příslušný věk pro zařazení do kategorie docílit v letošním roce a nejpozději do 31.12.2015. Pouze u spodní hranice Youth musí hranici a věk 16 let docílit závodník/závodnice před datem konání závodu, tedy před 31.7.2015 včetně.

GransassoTrat3

Abych mohl provést finální výběr, který bych rád měl hotov nejpozději do konce příštího týdne, tedy do 21.6.2015, prosím všechny zájemce (i ty, kdo se mnou již komunikovali), aby mi poslali na e-mail sam(at)skyrunning.cz své údaje o narození, adresu, telefon, e-mail a výběr největších svých osobních sportovních úspěchů.

PŘI NOMINACI BUDU ROVNĚŽ PREFEROVAT TY, KDO BUDOU SCHOPNI BĚŽET OBA ZÁVODY (SkyRace® i Vertical Kilometer®).

Zároveň dávám k úvaze především těm z okolí nominovaných běžců/běžkyň, naplnění pozice vedoucího týmu, který má ubytování a stravu také plně hrazenu. Já bohužel nejsem schopný z časových a pracovních důvodů se této akce zúčastnit a byl bych rád, kdyby s našimi běžci jel někdo spolehlivý, kdo na místě pomůže vyřídit vše potřebné a dá našemu týmu organizační podporu. Pochopitelně předpokladem je schopnost se domluvit anglicky nebo italsky. Tedy uvítám i nabídky na obsazení pozice vedoucího týmu.

Při přihlašování do výběru nominace prosím vezměte na vědomí, že se přihlašujete závazně a ti, kdo budou nominováni, budou do závodů přihlášeni. I když předem nic nebudete platit (hradíte si jen dopravu), byl bych velmi nerad, kdyby po provedení nominace a nahlášení přihlášky týmu docházelo k negativním rozhodnutím o účasti.

GransassoTrat2

Je třeba mít na paměti, že do místa konání závodu je třeba se dopravit. Je to celkem daleko, ve střední Itálii na Apeninském pohoří, zhruba 1300km z Prahy převážně až na závěr cesty po dálnicích. Pro optimalizaci cestovních nákladů by bylo potřeba se spojit buď do jednoho většího auta typu VW Transporter apod. nebo maximálně do dvou běžných osobních. Možností ke zvážení je také letět nízkonákladovým letem do Říma a zde si půjčit auto na cestu do místa závodu.

Myslím, že účast na tomto závodě může pro všechny naše dobré mladé běžce a běžkyně být výborným vstupem do skyrunningové kariéry, vstupem do velkých závodů, které je mohou dále čekat jak v těchto mladých kategoriích, tak i případně v hlavním repre týmu.

Ti, kdo budou nominováni si budou muset vyřídit zdravotní potvrzení o způsobilosti účasti na závodu (medical certificate). Vzory si můžete stáhnout zde: 

http://skyrunning.cz/downloads/ostatni_ruzne/VzoryMedicalCertificate.doc

V pokynech k závodu se o tom pořadatel nezmiňuje, ale předpokládám, že pro účast běžců a běžkyň do dovršní 18 let bude potřebný nějaký souhlas rodičů. Bylo by proto dobře se na tuto možnost připravit a toto potvrzení v angličtině si vytvořit a nechat potvrdit.

Oba dokumenty (medical certificate i souhlas rodičů) mi prosím naskenované pošlete na níže uvedenou adresu.

Entry form for Youth Test Event ISF 2015 – Gran Sasso d’Italia

Czech Skyrunning Team – Youth and U23 category

Name Surname Birth date
YOUTH M (16-19)
 
David Novak 02.06.1998
Matej Urbaczka *) 07.07.1996
Jan Holoubek 11.03.1996
U23 M (20-23)
 
Tomas Krivohlavek *) 24.08.1995
Matej Bernat 15.08.1995
Ondrej Kukla 04.07.1994
Tomas Lichy 22.03.1994
U23 F (20-23)
 
Lucie Lustincova 28.08.1993
Reserve runner
 
Tomas Stverak 04.03.1997
Team Leader
 
Petr Novak  
*) Runners who will pay 150Euro for entry fee, their accomodation and the meal by cash

Jedná se o kopii oficiální přihlášky na ISF a pořadatele, tedy bez diakritiky.

Jakékoli dotazy prosím na e-mail sam(at)skyrunning.cz