SNS CZECH Logo-LightNedávno jste mohli na našem webu zaznamenat konečné hodnocení SKYRUNNER® CZECH SERIES 2014 a již je čas se připravovat na novou sezonu, plánovat si závody a na některé se i snažit nezaspat registraci.

Proto vám dnes přineseme první a základní informace o GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES 2015, o termínech, zařazených závodech a způsobu hodnocení. V případě, že se cokoli v průběhu času před sezonou změní, dojde k doplnění informací, naleznete to i doplněno či opraveno v tomto článku, který bude mít trvalý link po celou příští sezonu v levém panelu na našem webu. You can find shorter information about GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES 2015 in English bellow Czech text.

Nejprve informace, jaké závody budou do této naší národní série zařazeny.

Bude se jednat o v tuto chvíli plánovaných sedm závodů v Česku, z nichž dva budou MČR. V případě, že by do začátku sezony přibyl ještě další závod, může být do série přidán a tato informace by byla zveřejněna na našem webu.

Dále zde budou zařazeny všechny závody zařazené do Skyrunning World Series (SWS) konané v Evropě a všechny závody European Skyrunning Championships.

ZÁVODY GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES 2015

SKY

2.5.2015 Perun SkyMarathon® – 41km – Czech Skyrunning Championships

17.5.2015 Maratòn Alpina Zegama-Aizkorri – 42 km – Zegama – Spain – European Skyrunning Championship

19.7.2015 Dolomites SkyRace® – 22 km – Canazei, Italy

8.8.2015 Krkonošský SkyMarathon® – 47km – Špindlerův Mlýn

22.8.2015 Matterhorn Ultraks 46K – Zermatt – Switzerland

19.9.2015 Kraličák SkyRace® – 21km – Hynčice pod Sušinou

26.9.2015 NEZMAR SkyMarathon® – 44 km – Bystřice nad Olší

18.10.2015 Limone Extreme SkyRace® – 23 km – Limone sul Garda

ULTRA

9.5.2015 Transvulcania Ultramarathon – 83 km – La Palma

26.6.2015 Mont-Blanc Ultra SkyMarathon® – 80km – Chamonix

11.7.2015 Ice Trail Tarentaise – 65 km – Val d’Isère- European Skyrunning Championship

1.8.2015 Lysohorský čtyřlístek (L4L) – 69km – Czech Skyrunning Championships

2.8.2015 Tromsø SkyRace® – 45 km, Tromsø – Norway

19.9.2015 Ultra Pirineu – 103 km, Bagà – Spain

19.9.2015 Kraličák SkyRace® (Ultra SkyMarathon) – 65km – Hynčice pod Sušinou

26.9.2015 NEZMAR Ultra SkyMarathon® – 107 km – Bystřice nad Olší 

VERTICAL

27.6.2014 Mont-Blanc Vertical Kilometer® – Chamonix- European Skyrunning Championship

10.7.2015 Kilomètre Vertical Face De Bellevarde – Val d’Isère – France

17.7.2015 Dolomites Vertical Kilometer® – Canazei – Italy

1.8.2015 – Tromsø Vertical Kilometer® – Tromsø – Norway

16.10.2015Vertical Grèste de la Mughéra – Limone sul Garda – Italy

PRAVIDLA GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES

1 Součástí GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES budou následující závody:

– závody European Skyrunning Championships

– závody zařazené do Skyrunner® World Series (SWS) – pořádané v Evropě

– závody MČR v Skyrunningu a další Skyrunning závody v Česku, které budou do této série zařazeny CZSA

2 V GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES bude hodnoceno pořadí v jednotlivých disciplínách Vertical Kilometer® (VK), SkyRace® společně se SkyMarathon®, Ultra Sky i celkové pořadí.

3 Do pořadí v jednotlivých disciplínách budou započítány nejlepší 3 výsledky závodníka v závodech dané disciplíny.

4 Do celkového pořadí kombinace všech disciplin budou započítány nejlepší tři výsledky ze závodů v každé ze tří disciplin.

5 Bodové hodnocení je následující:

Výpočet bodů pro hodnocení GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES bude pro každý závod zařazený do hodnocení následující: (čas závodníka/čas vítěze)x1000, matematicky zaokrouhleno na celé číslo. Čas vítěze se bere buď jako čas vítěze mužské kategorie, nebo čas vítězky ženské kategorie. Pro přepočet kvality závodu budou použity následující koeficienty: MS a ME – 1,1; SWS – 1,05; MČR – 0,9; Ostatní závody v ČR – 0,85

6 Do hodnocení GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES (SCzS) budou započítány výsledky českých závodníků a závodnic, kteří dokončí zahraniční závod v celkovém pořadí v kategorii Muži do 80. místa a v kategorii Ženy do 40. místa, pokud toto umístění závodníka není v druhé polovině finální výsledkové listiny závodu (umístění do 40. místa v mužích a 15. místa v ženách se započítává bez ohledu na počet závodníků/závodnic ve výsledkové listině). V národních mistrovstvích pak v mužích do 50. místa a v ženách do 20. místa. V ostatních závodech na území Česka v mužích do 40. místa, v ženách do 15. místa.

7 Protože se jedná o GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES a v roce 2015 se zvýšil počet závodů tak, že si z nich již lze opravdu vybrat, bude uplatněno nové pravidlo, které v roce 2014 ještě neexistovalo. Pokud se závodník nezúčastní žádného závodu v Česku z kategorie SkyRace/SkyMarathon nebo Ultra SkyMarathon a bude mít započteny body jen ze zahraničních závodů, bude mu bodový zisk z těchto závodů krácen v součtu pro hodnocení jednotlivých disciplin tak i součet bodů pro celkové hodnocení koeficientem 0,9. Pro nekrácení bodového zisku stačí mít absolvován alespoň jeden závod série v Česku bez ohledu na distanci.

ODMĚNY VÍTĚZŮM GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES

CZSA_Skyrunner_cropKromě šampionských trik nebo scampol, které dostali již i absolutní vítězové SCzS 2014 i vítězové v kategorii Sky a Ultra Sky, budou vítězové v roce odměněni i dalšími cenami:

Absolutní vítězové (ženská i mužská kategorie) obdrží od CZSA proplacení startovného z libovolného jednoho závodu SWS 2016 v případě, že tento závod dokončí.

Další případné ceny pro absolutní vítěze nebo vítěze jednotlivých disciplin budou závislé na finanční situaci CZSA v roce 2015 a případně na spolupráci se sponzory asociace. V případě rozšíření seznamu cen, bude toto doplněno do tohoto článku.


DOPLNĚNO

V roce 2015 věnuje hlavní cenu pro absolutního vítěze a vítězku Serie firma GARMIN a budou jí nejnovější sportovní hodinky s navigací Fenix3 Performer. Více informací ZDE.


RANKING CZSA

LogoCZSA6bVýše popsaná soutěž GARMIN SKYRUNNER® CZECH SERIES obsahuje, jak jste si mohli všimnout kromě českých závodů jen vcelku úzký výběr zahraničních závodů a to závodů s garantovanou špičkovou konkurencí, která se pravidelně schází na závodech SWS (zařazeny pouze evropské závody z důvodu lepší dostupnosti) a European Skyrunning Championships. Z tohoto faktu a pravidla, že do SczS bodují závodníci jen do určitého výše popsaného pořadí, dělá z této série soutěž především pro naši špičku a výkonnostní závodníky a závodnice.

Na rozdíl od toho RANKING CZSA má zcela odlišné pojetí. Nejen, že to je dlouhodobá soutěž, která není ohraničena pouze jedním konkrétním rokem (je průběžná), ale má mnohem širší výběr zařazených závodů tak, aby si z nich dokázal vybrat opravdu každý a také, aby měl každý šanci více závodů zařazených do Rankingu objet. Také zde je volnější pravidlo o bodování, kdy v zahraničních závodech boduje každý, kdo dokončí v limitu stanoveném pořadatelem závodu a v českých závodech každý, kdo doběhne s maximálně 50% ztrátou na vítěze nebo vítězku.

Je tedy vidět, že Ranking slouží pro dlouhodobé srovnání výkonnosti nejen elitních a výkonnostních závodníků, ale mohou se zde poměřovat i závodníci, kteří na přední umístění nepomýšlejí a skyrunning je pro ně především báječná zábava.

K datu vydání tohoto článku je v Rankingu CZSA pro rok 2015 zařazeno 23 závodů kategorie Sky, 50 závodů Ultra Sky a 12 závodů VK. Samozřejmě jsou zde zahrnuty i všechny české závody, kterých je po třech v kategorii Sky a Ultra Sky. Naprostá většina závodů se koná v Evropě a jejich výběr byl proveden tak, aby byla pokud možno pokryta co nejdelší sezona a aby i v rámci jednoho víkendu byl výběr z více závodů.

PRAVIDLA RANKING CZSA

1 Bude se vyhodnocovat pořadí rankingu pro jednotlivé discipliny nebo kategorie závodů – Vertical Kilometer®, SkyRace® společně se SkyMarathon® a Ultra SkyMarathon®

2 Dále se bude vyhodnocovat celkové pořadí za všechny v předchozím bodě uvedené discipliny resp. kategorie závodů.

3 Ranking závodníka se bude průběžně vyhodnocovat za období 13 měsíců od aktuálního data aktualizace rankingu zpětně.

4 Do rankingu jednotlivých disciplin resp. kategorií závodů se budou hodnotit nejlepší tři výsledky z dané discipliny nebo kategorie závodů v daném hodnotícím období

5 Do celkového rankingu se budou hodnotit nejlepší tři výsledky z každé samostatně hodnocené discipliny nebo kategorie závodů v daném hodnotícím období (tedy maximálně celkem devět výsledků)

6 Ranking bude aktualizován v průběhu týdne po konání závodu, který je do rankingu zařazen.

7 Do rankingu budou zařazeny závody Mistrovství České republiky, Mistrovství světa nebo Evropy, závody zařazené do SWS (pořádané v Evropě) a další zahraniční závody, které budou do seznamu závodů hodnocených v Rankingu zařazeny výborem CZSA s minimálním předstihem 2 měsíců před konáním konkrétního závodu (bude se jednat především o závody, které mají dobrou tradici, organizaci a garantují dobrou konkurenci závodníků). Návrh na zařazení závodu do Rankingu může s dostatečným předstihem podat i jakýkoli člen CZSA se splněnými všemi svými povinnostmi.

8 O zařazení závodu do rankingu rozhoduje výkonný výbor CZSA.

9 Bude prováděno hodnocení rankingu bez ohledu na věkové kategorie pouze a zvlášť v mužské a ženské kategorii

10 Výpočet bodů pro hodnocení rankingu bude pro každý závod zařazený do hodnocení následující: (čas závodníka/čas vítěze)x1000, matematicky zaokrouhleno na celé číslo. Čas vítěze se bere buď jako čas vítěze mužské kategorie, nebo čas vítězky ženské kategorie. Pro přepočet kvality závodu budou použity následující koeficienty: MS a ME – 1,1; SWS – 1,05; ostatní zahraniční závody – 1; MČR – 0,9; Ostatní závody v ČR – 0,85

11 Do hodnocení rankingu budou započítány výsledky všech českých závodníků a závodnic, kteří dokončí závod v limitu stanoveném pro daný závod pořadatelem v propozicích. U závodů MČR resp. dalších závodů v ČR budou do Rankingu zařazeny pouze ty výsledky, kde daný závodník dokončí v čase kratším nebo rovném maximálně 1,5 násobku času vítěze nebo vítězky.

12 Jakékoli reklamace na hodnocení rankingu prosím zasílejte e-mailem na adresu sam(at)skyrunning.cz

Termínovku SCzS 2015 a Ranking CZSA 2015 včetně aktuálního pořadí na kterém RANKING CZSA již přezimuje, najdete v souboru na adrese:

http://skyrunning.cz/downloads/czsa/zavody_czsa/RANKING.xls


GARMIN Skyrunner® Czech Series 2015

Czech Skyrunning Association open GARMIN Skyrunner® Czech Series 2015 with minimally seven races in Czech Republic (one SkyRace®, three SkyMarathon® and three Ultra SkyMarathon®). We add the results from all races from SWS 2015 in Europe and also races from European Skyrunning Championships 2015 to complete ranking of this GARMIN Skyrunner® Czech Series 2015 too, because we want to be sure that our elite runners can participate on the races SWS and/or European Skyrunning Champs without any collision with the races in Czech Republic. Some races in Czech Republic are very close to SWS or to Champs therefore without including of these races out of Czech Republic our national series could be distorted.

Hyundai Perun SkyMarathon® – Czech Skyrunning Championship – SkyMarathon®

May 2, 2015

Distance: 41km

Elevation gain: 3195m

Elevation loss: 2707m

Time limit 8 hours

Runners limit: 400

Web: http://www.perunmaraton.cz/

Lysohorsky ctyrlistek (L4L) – Czech Championships Ultra SkyMarathon®

August 1, 2015 

Distance: 69km

Elevation gain: 4018m

Elevation loss: 4018m

Time limit 14 hours

Runners limit: 300

Web: http://lysohorsky-ctyrlistek.cz/

Krkonošský SkyMarathon®

August 8, 2015

Distance: 43km

Elevation: 2800m

Runners limit: 300 (TBD)

Web: Krkonošský SkyMarathon® 

Kralicak SkyRace®

September 19, 2015

Distance: 21km (TBD)

Elevation: 1700m (TBD)

Runners limit: 300

Web: http://www.kralicakskyrace.cz will be prepared soon

Kralicak SkyRace® – Ultra SkyMarathon®

September 19, 2015

Distance: 65km (TBD)

Elevation: 3600m (TBD)

Runners limit: without limit

Web: http://www.kralicakskyrace.cz will be prepared soon

NEZMAR SkyMarathon®

September 27, 2015

Distance: 44km

Elevation gain: 2785m

Elevation loss: 2785m

Time limit 8 hours

Runners limit: maximally 1000

Web: http://www.nezmarmaraton.cz/

NEZMAR Ultra SkyMarathon® – TransGoralia

September 27-28, 2015

Distance: 107km

Elevation gain: 5787m

Elevation loss: 5787m

Time limit 30 hours

Runners limit: maximally 1000

Web: http://www.nezmarmaraton.cz/


We are open one more negotiation about next race in highest mountain in Czech Republic (Krkonose). If it will be finished with success and this race will be place to the season 2015 we will actualize our information on our web.