Youth World Skyrunning Champs 2016

/, CZSA, ISF a svět, Skyrunning/Youth World Skyrunning Champs 2016

Youth World Skyrunning Champs 2016

GranSasso2016Sotva skončilo Mistrovství světa ve Španělsku a je třeba říci, že úspěšně pro naši reprezentaci, hned další víkend budou o mistrovské tituly, medaile i umístění bojovat závodníci do 23 let v Itálii.

V srdci Apenin v bezprostředním okolí nejvyššího vrcholu Gran Sasso se uskuteční od 29.7. do 31.7. první oficiální mistrovství světa (Youth World Skyrunning Championships).

Závodit se bude na trati Vertical Kilometer® s parametry 3,5km/1000m a na trati SkyRace® 21,6km/2226m (tedy průměrné stoupání a klesání je větší než 20%). Kategorie Youth A běží kratší trať 17km/1600m.


GransassoProfil


Na rozdíl od závodů mladých v Česku jsou pro MS vypsány tři věkové kategorie Youth A – 16-17 let, Youth B – 18-20 let a U23 – 21-23 let.

Loni na nultém zkušebním ročníku této soutěže se našim závodníkům dařilo a sesbírali individuální i týmové medaile. Letos ale předpokládám již bude konkurence silnější a dostat se na podium možná o dost těžší. Na druhou stranu myslím, že do našeho týmu jsou vybráni ti, kdo buď již v předchozích letech, nebo i letos na jarních závodech ukázali, že si zaslouží účast na takové akci a že mohou i přivézt z těchto závodů slušné nebo i výborné výsledky.

Do Itálie nakonec po zranění Markéty Lubinové odjede deset členů výpravy. O dobré mladé holky je zatím v Česku trochu nouze a tak s devíti kluky jede pouze Bára Kožnarová.

Konečná soupiska našeho týmu

NOMINACE MS 2016 YOUTH
KATSJménoVKSKY
U23MLichý TomášWW
Youth BMNovák DavidWW
U23MKřivohlávek TomášWW
Youth AMNezval OndřejWW
Youth BMŠtverák TomášWW
Youth AMKozlovský VladimírWW
Youth BMKřeček JiříWW
Youth BMCzeczotka MarekWW
U23MChloupek AdamWW
U23FKožnarová BarboraWW
KATSJménoVKSKY

V průběhu závodu by mělo být možné sledovat live výsledky na této adrese:

http://gransassoskyrace.sportraxs.com/

Protože na rozdíl od kategorie dospělých se Youth World Skyrunning Champs bude konat každý rok (přeci jen u mladých přechod mezi kategoriemi je rychlejší), věřím, že i dobré výsledky našeho týmu budou povzbuzením a motivací pro další mladé závodníky ukázat se a dostat se do výběru repre pro rok 2017. Optimální pro to je nejen účast na zbývajících závodech ATEX Skyrunner® Czech Series JUNIOR, ale i zkusit si alespoň jednou, dvakrát ještě letos vyjet na nějaký závod do vysokých hor.

By | 2016-07-28T12:47:37+00:00 Červenec 28th, 2016|Články, CZSA, ISF a svět, Skyrunning|0 komentářů

Autor:

Napsat komentář

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Translate

BasqueCatalanCzechEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU