/, Ostatní v Ostatní běhy, Skyrunning, Skyrunning Ostatní, Ultra Trail, Ultratrail Ostatni/První seznam ELITE Skyrunning – z Česka Havlíček a Krupička

První seznam ELITE Skyrunning – z Česka Havlíček a Krupička

Honza Havlíček

Honza Havlíček

International Skyrunning Federation (ISF) chce zavést objektivní hodnocení světových top běžců a běžkyň v této disciplíně. Hodnotící systém bude závislý na řadě proměnných včetně počtu elitních atletů na tom kterém závodě.

Protože zatím nikdo nikde jasně nestanovil, kdo je a kdo již není elitní atlet, bylo třeba toto jasně deklarovat, aby následný hodnotící systém vycházel z předem známých dat. Byl tedy vytvořen první seznam elitních atletů jako základ pro rok 2013 v Sky, Ultra a Vertical Kilometer® na základě analýz výsledků vybraných závodů v roce 2012 v 12 zemích a na třech kontinentech.

Robert Krupička vítězí na Grintovci

Robert Krupička vítězí na Grintovci

Od roku 2013 bude pro hodnocení altetů používán speciální algitmus. V roce 2013 bude hodnoceno 50 vybraných závodů (20 Sky, 20 Ultra, 10 VK) s tím, že pro rok 2014 se tento počet rozšíří na 100.

SKY

Emelia Forsber - Dolomity Sky Race

Emelia Forsber – Dolomity Sky Race

Závody Sky distance v roce 2012 byly vybrány z následujících zemí: Francie, Itálie, Malaysie, Španělsko, Švýcarsko, Rusko, USA. Pořadí bylo stanoveno podle tří nejlepších výsledků v roce 2012 nebo dvou v roce 2012 a jednoho z roku 2011, když se v každém závodě hodnotilo 15 nejlepších mužů a 10 nejlepších žen.

Následuje seznam TOP atletů v abecedním pořadí podle země původu.

ELITE MUŽI

ANDORRA

Casal Oscar

CZECH REPUBLIC

Havlíček Jan, Krupička Robert

FRANCIE

Fontaine Raymond, Jacquemoud Matheo, Lannes Michel, Pianet Nicolas, Rancon Julien, Vollet Gregory

GREAT BRITAIN (Velká Británie)

Lightfoot Ricky, Owens Tom

JAPONSKO

Toru Miyahara

ITÁLIE

Brunod Dennis, Butti Stefano, Cappelletti Daniele, Dapit Fulvio, De Gasperi Marco, Gotti Paolo, Mamleev Mikail, Nicola Golinelli, Pivk Tadei, Sancassani Franco, Tavernaro Michele

NEPÁL

Tamang Aite

PORTUGALSKO

Costa Cesar

RUMUNSKO

Zinca Ionut Alin

SLOVINSKO

Kosovelj Mitjia

ŠPANĚLSKO

Caballero Miguel, Cardona David, Castanyer Tofol, Diaz Eric, Gutierrez Fransisco, Heras Miguel, Hernando Luis Alberto, Jornet Kilian, Lizeaga Jokin, Pinsach Marc, Roc Augusti

ŠVÝCARSKO

Anthamatten Martin, Schneider David

USA

Gray Joe, Jones Dakota, King Max, Mackey Dave, Malmberg Samuel James, Nichols Alex, Thomson J Marshall

ELITE ŽENY

FRANCIE

Combarieu Maud, Comboulive Aline, Favre Corinne, Froment Sabine, Gaussens Laureline, Gobert Maud, Jimenez Stephanie, Lafaye Celine, Prisse Sandrine

GREAT BRITAIN (Velká Británie)

Jeska Lauren, Ridgway Sarah

ITALIE

Brizio Emanuela, Cardone Debora, Romanin Paola, Serafini Silvia

POLSKO

Dzhik Alexander

RUSKO

Vokueva, Zhanna

ŠPANĚLSKO

Aitziber Ibarbia, Andreu Laia, Azkorbebeita Oihana, Calvillo Elena, Dominguez Nuria, Fraile Uxue, Kortazar Oihana, Maiora Maite, Miro Mireia, Picas Nuria, Serrano Blanca Maria, Trigueros Silvia

ŠVÉDSKO

Forsberg Emelie

ŠVÝCARSKO

Mathys Maude

USA

Enman Kasie, Fleury Salynda, Kremer Stevie, Smith Caitlin, Suszek Michele

ULTRA

Sebastie Chaigneau Trans Gran Canaria

Sebastie Chaigneau Trans Gran Canaria

Závody Ultra distance byly z roku 2012 vybrány z následujících zemí: Andorra, Francie, Německo, Velká Británie, Itálie, Réunion, Itálie, Španělsko, USA.

Stejně jako pro distanci Sky bylo pořadí stanoveno podle tří nejlepších výsledků v roce 2012 nebo dvou v roce 2012 a jednoho z roku 2011, když se v každém závodě hodnotilo 15 nejlepších mužů a 10 nejlepších žen.

Následuje seznam TOP atletů v abecedním pořadí podle země původu.

ELITE MEN

AUSTRIA (Rakousko)

Wagner Thomas

CANADA (Kanada)

Campbell Adam

FRANCIE

Antolinos Fabien, Bringer Patrick, Buffard Sebastien, Camus Sebastien, Chaigneau Sebastien, Chorier Julien, Clavery Erik, Court Sylvain, Curien Yann, D’Haene Francois, Durand Maxime, Gault Emanuel, Guillon Antoine, Lanne Michel, Le Saux Christophe, Lejeune Arnaud, Lorblanchet Thomas, Martin Nicolas, Pasero Mikael, Pianet Nicolas, Rancon Julien

GERMANY (Německo)

Reiter Philipp

GREAT BRITAIN (Velká Británie)

Conway Terry, Sharman Ian, Symonds Andy

HUNGARY (Maďarsko)

Nemeth Csaba

ITALIY

Cavallo Giuliano, Dapit Fulvio

JAPONSKO

Kaburaki Tsuyoshi, Yamamoto Kenichi

NEPÁL

Sherpa Dachhiri Dawa

PORTUGALSKO

Sa Carlos, Teixeira Armando Jorge

SOUTH AFRICA (Jižní Afrika)

Sandes Ryan

ŠVÝCARSKO

Rey Jean-Yves

ŠPANĚLSKO

Bes Jordi, Castanyer Tofol, Jornet Kilian, Karrera Iker, Heras Miguel, Merillas Manuel, Perez Oscar, Sanchez Sebas

ŠVÉDSKO

Buud Jonas

USA

Bowman Dylan, Clark Nicholas, Clayton Cameron, Foote Michael, Gates Rickey, Grant Joe, Jaime Scott, Jones Dakota, King Maxwell, Koerner Hal, Krupicka Anton, Mackey Dave, Maravilla Jorge, Meltzer Karl, Olson Timothy, Pedatella Nicholas, Tidd John, Tiernan Zeke, Wolfe Mike

ELITE ŽENY

BRAZÍLIE

Maciel Fernanda

FRANCIE

Chastel Veronique, Combarieu Maud, Favre Corinne, Gobert Maud, Herry Karine, Lecomte Emilie, Martin Sandra, Motto Ros Sandrine, Valero Anne

GERMANY (Německo)

Bottger Julia, Calmbach Andrea

GREAT BRITAIN (Velká Británie)

Hawker Elizabeth, Greenwood Ellie

HUNGARY (Maďarsko)

Wermescher Ildiko

ITÁLIE

Canepa Francesca, Fori Katia

NOVÝ ZÉLAND

Frost Anna

ŠPANĚLSKO

Fraile Uxue, Iruretagoyena Leire, Martinez Nerea, Picas Nuria, Roca Emma

ŠVÉDSKO

Forsberg Emelie

USA

Africa Darcy, Bosio Rory, Bruxvoort Kerrie, Claridge Rhonda, Howe Stephanie, Howard Elizabeth, Kimball Nikki, Lewis Tina, Moehl Kristin, Nordell Ashley

VERTICAL KILOMETER®

Kilian Jornet na Vertical Kilometer

Kilian Jornet na Vertical Kilometer

Závody typu Vertical Kilometer®  v roce 2012 byly vybrány z následujících zemí: Franice, Řecko, Itálie, Španělsko, Švýcarsko, Rusko.

Stejně jako pro distanci Sky i Ultra bylo pořadí stanoveno podle tří nejlepších výsledků v roce 2012 nebo dvou v roce 2012 a jednoho z roku 2011, když se v každém závodě hodnotilo 15 nejlepších mužů a 10 nejlepších žen.

Následuje seznam TOP atletů v abecedním pořadí podle země původu.

ELITE MUŽI

ANDORRA

Texido Ferran, Texido Xavier

COLUMBIA (Kolumbie)

Padua Saul Antonio

FRANCIE

Jacquemoud Matheo, Miclo Olivier, Perrillat Christophe, Sevennec Alexis, Zago Didier

GREAT BRITAIN (Velká Británie)

Jebb Robb, Strain Murray

GREECE (Řecko)

Theodorokakos Dimitris

ITÁLIE

Chevrier Xavier, De Gasperi Marco, De Matteis Bernard, Facchinelli Marco, Golinelli Nicola, Moletto Marco, Pellisier Jean, Reichegger Manfred, Tadei Pivk, Zemmer Urban

NOVÝ ZÉLAND

Wyatt Jonathan

RUSKO

Bolhovitiv Aleksandr, Shkel Vitali

SLOVINSKO

Kuhar Nejc

ŠPANĚLSKO

Jornet Kilian, Hernandez Jessed, Hernando Luis Alberto, Roc Agusti

ŠVÝCARSKO

Martì Marcel, Vaudan Emmanuel

USA

Gates Rickey

ELITE ŽENY

FRANCE

Dewalle Christelle, Favre Corinne, Mollaret Axelle

GREECE (Řecko)

Maliborka Irena

ITÁLIE

Belotti Valentina, Cardone Debora, Confortola Antonella, Nex Christiane, Romanin Paola

NOVÝ ZÉLAND

Frost Anna

POLSKO

Dzik Aleksandra

RUSKO

Soboleva Larisa, Vokueva Zhanna

ŠPANĚLSKO

Kortazar Ohiana, Leal Silvia, Mirò Mirea, Orgué Laura, Picas Nuria, Serrano Blanca Maria

ŠVÉDSKO

Forsberg Emelie

ŠVÝCARSKO

Mathys Maude

Autor:

2 komentáře

  1. […] V lednu 2013, ISF zveřejnila první seznam elitních atletů na základě analýzy výsledků nejvýznamnějších závodů v roce 2012 ve dvanácti zemích tří kontinentů (a s přihlédnutím k některým výsledkům z roku 2011). Více zde […]

  2. […] v běhu do vrchu a řady Sky závodů. Společně s Robertem Krupičkou byl zařazen do úvodního seznamu elitních běžců skyrunningu pro ranking ISF (International Skyrunning […]

Napsat komentář

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Translate

BasqueCatalanCzechEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU