Širší nominace Czech Skyrunning Team 2015

Článek je aktualizován o link na představení repre a nominaci na European Skyrunning Championships.

Pro rok 2015 chceme přinést změnu do fungování skyrunning reprezentace oproti minulým rokům. V roce 2013 po založení asociace to bylo, jak mnozí jistě víte, velmi hektické a dát dohromady slušný tým pro European Skyrunning Championships v Canazei a Valdagno nebylo úplně lehké. Mnozí kvalitní závodníci měli již domluveny jiné akce, zaplacené dovolené a tak se muselo i trochu improvizovat. Nakonec z toho bylo výborné páté místo v soutěži týmů a tedy i velká spokojenost.

Pro rok 2014 již bylo času více a dalo se tedy i lépe vybírat. Účast na World Skyrunning Championships se podle mého názoru povedla, i když se zde neopakoval tak výrazný úspěch jako v Canazei. Byla zde však skvělá parta lidí, která podle mě v závodech odvedla své aktuální maximum i přes různé zdravotní problémy, které jsou pravděpodobně vlastní většině běžců, kteří to s tréninkem a závody myslí vážně a někdy to pochopitelně i přeženou. V roce 2014 se ještě nepodařilo to, co jsem měl v plánu a to pokusit se lepšími běžci objet alespoň ty dostupnější závody SWS a zkusit tam bodovat pro Czech Skyrunning Team. Naši běžci sice na závodech SWS nechyběli a podařilo se jim i skončit na bodovaných místech, ale jen holky Míša Mertová a Anka Straková se umístily na bodovaných místech a zároveň měli v registraci uveden Czech Skyrunning Team.

Toto bychom rádi v příštím roce i nadále změnili a tak snad jedinou povinností člena širší reprezentace bude se do závodů SWS registrovat s uvedením týmu Czech Skyrunning Team.

Aby bylo předem jasno o podmínkách a minimální garantované podpoře, kterou závodníkům reprezentace poskytne asociace, je dobře to uvést již nyní, aby si nominovaní běžci a běžkyně mohli rozvážit, jestli svou účast v týmu budou za těchto podmínek akceptovat.

Co tedy CZSA může členům Czech Skyrunning Team nabídnout a garantovat.

Především nechceme předem z kohokoli dělat hvězdy a nechceme, aby kdokoli měl nějaké nespravedlivé výhody. Všem budou nabídnuty zcela rovnocenné podmínky, které se snažíme nastavit co nejvíce fair především na základě dosažených výsledků a ne jen na základě „jména“.

European Skyrunning Championships

Asociace se pokusí získat minimálně stejný počet startovních míst jako na šampionátech v minulých dvou letech. Zde to bylo následovně: ULTRA – 4+2, SKY – 4+2, VK – 3+1

Startovné bude v rámci registrace pro výše uvedený počet závodníků plně hradit CZSA. Pouze v případě, že by někdo bez včasné omluvy k závodu neodcestoval nebo nenastoupil (tedy tak, aby se dal případně vzít náhradník), bude mít povinnost zpětně toto své startovné asociaci uhradit.

Kromě startovného bude CZSA závodníkům zpětně hradit určitou část nákladů na ubytování a na cestu podle výsledků a následujícího klíče.

Předpokládané náklady pro výpočet případné úhrady nákladů závodníkům jsou stanoveny předem jako paušál. Nebude se dále zohledňovat, zda skutečné náklady vynaložené závodníkem budou vyšší nebo nižší u konkrétních závodníků nebo konkrétních závodů.

Paušál na cestovní náklady bude počítán pro cestu autem, pro jednoduchost bude brána vzdálenost z Prahy a obsazenost auta minimálně třemi závodníky. Kalkulována bude průměrná spotřeba 7,5l/100km a cena PHM 36,-/l. Dálniční poplatky budou pro jednoduchost počítány jako 20% z nákladů na PHM.

Náklady na ubytování budou kalkulovány ve výši 100Euro na závodníka, tedy k průměrnému současnému kursu to vychází cca 2800,-Kč/závodníka a pobyt. V případě, že bude společné ubytování zajišťovat asociace, vezmou se následně pro výpočet skutečné náklady.

Dále rozdělím informace pro každý závod zvlášť.

Ultra Sky – Ice Trail Tarentaise

Cestovní náklady

Vzdálenost 1180km – 11.8x2x7.5×36/3=2124×1,2=2548,-

Ubytování – 2800,-

Celkem – 5348,-Kč

Sky – Zegama – Aizkorri

Vzdálenost 1840km – 18.4x2x7.5×36/3=3312×1,2=3974,-

Ubytování – 2800,-

Celkem – 6774,-Kč

VK – Chamonix

Vzdálenost 980km – 9.8x2x7.5×36/3=1764×1,2=2116,-

Ubytování – 2800,-

Celkem – 4916,-Kč

CZSA bude hradit za závodníka takovou část z jeho nákladů na ubytování a paušálu na dopravu v procentech, jaký bodový zisk získá pro tým v rámci závodů ME. Pokud bude závodník startovat ve více disciplinách (např. VK a Sky), budou se samozřejmě vyhodnocovat oba závody zvlášť.

Bodování v jednotlivých disciplinách je následující (od prvního místa):

100-88-78-72-68-66-64-62-60-58-56-54-52- 50 a dále po 2 bodech do 40. místa v mužích resp. 15. místa v ženách. Pro tým bodují maximálně tři muži a jedna žena.

Závody SWS

V závodech SWS bude CZSA hradit zpětně závodníkovi podíl na startovném, odpovídající jeho výsledku. Předpokladem pro takovou úhradu bude registrace závodníka k závodu za Czech Skyrunning Team a uvedení tohoto týmu ve výsledcích.

V každém jednotlivém závodě bude taková úhrada přiznána maximálně nejlepším třem mužům a jedné ženě.

Muži

Do 20. místa 100%

Do 30. místa 75%

Do 40. místa 50%

Ženy

Do 10. místa 100%

Do 15. místa 75%

Závodník a závodnice, kteří získají v roce 2015 nejvíce bodů do SWS pro Czech Skyrunning Team budou dále na závěr sezony odměněni speciální prémií.

Obdrží od CZSA proplacení startovného z libovolného jednoho závodu SWS 2016 v případě, že tento závod dokončí.

Další případné ceny budou závislé na finanční situaci CZSA v roce 2015 a případně na spolupráci se sponzory asociace. V případě rozšíření seznamu cen, bude toto doplněno do tohoto článku.

Seznam závodníků a závodnic zařazených do reprezentace – Czech Skyrunning Team V sloupci Plán závodů jsou uvedeny závody, které by závodníci rádi absolvovali. V sloupci Nominace ME se pak objeví konečná nominace na ME (tedy kdo poběží na ME za Czech Skyrunning Team)

MUŽI

Czech Skyrunning Team 2015

ZávodníkPlán závodůNominace ME
Bartas JanME: Zegama, ITT
Ultra: Transvulcania, Tromso, Ultra Pirineu
U
Brýdl PavelSky: Matterhorn Ultraks, Limone
Bystřický TomášME: Zegama, Chamonix
Sky: Canazei, Matterhorn Ultraks, Limone
V/S
Groh RadoslavV
Havlíček JanME: Zegama, Chamonix
Sky: Canazei, Matterhorn Ultraks, Limone
VK: Val d'Isere, Canazei, Limone
V/S
Král PetrME: Zegama
Ultra: Transvulcania, Tromso, Ultra Pirineu
Sky: Canazei, Ultraks, Limone
VK: Canazei, Tromso, Limone
S
Kříž ZdeněkME: ITT
Ultra: Transvulcania, Tromso, Ultra Pirineu
U
Lichý TomášSky: Canazei, Limone
VK: Canazei
Míl PetrME: ITT
Sky: Canazei
U
Mrázek JanSky: Canazei, Limone
Otevřel VítME: Zegama, ITT
Ultra: Ultra Pirineu
Sky: Limone
S/náhradník U
Palko AlešME: Zegama, ITT
Sky: Canazei, Ultraks, Limone
VK: Limone
U
Paloncy PavelME: ITTU
Štantejský MichalME: ChamonixV
Zemaník JanME: Zegama, ITT
Sky: Matterhorn Ultraks, Limone
S/U


ŽENY

Czech Skyrunning Team 2015

ZávodnicePlán závodůNominace ME
Krejčiříková DenisaME: Zegama
Sky: Cabazei, Ultraks, Limone
Krejčiříková IvonaME: Zegama
Sky: Cabazei, Ultraks, Limone
Krchová ZuzanaME: Zegama
SKY: Canazei, Ultraks, Limone
náhradník S
Luštincová LucieME: Zegama
SKY: Canazei, Ultraks, Limone
Mertová MichaelaME: Zegama, ITT
Sky: Cabazei, Ultraks, Limone
S/U
Milesová IvaME: Chamonix
VK: Canazei, Val d'Isere, Limone
V
Straková AnnaME: Zegama, ITT
Sky: Ultraks, Limone
S/U
Urbancová ZuzanaME: ITT
Ultra: Transvulcania, Tromsø
náhradník U
Zrzavecká LadaUltra: Tromsø, Ultra Pirineu


Prosím ty, kdo jsou výše uvedeni, aby se se mnou spojili a dali mi svou zpětnou vazbu, zda o zařazení do širší nominace repre a tedy i Czech Skyrunning Team mají zájem. Kladnou odpovědí zároveň projeví souhlas s výše uvedenými podmínkami a souhlasí rovněž s tím, že při účasti na jakémkoli závodu SWS se budou do závodu registrovat s uvedením týmu v tomto přesném znění: Czech Skyrunning Team.

Toto potvrzení zájmu být součástí reprezentace Czech Skyrunning Team prosím zaslat na níže uvedenou adresu nejpozději do 31.12.2014. Po tomto datu budou ti, kdo zájem nepotvrdí z širší nominace reprezentace vyřazeni.

Zároveň prosím ty, kdo mají zájem být v repre týmu, aby mi rovněž e-mailem zaslali svůj plán na účast v závodech v sezoně 2015 (především ty zařazené do SWS nebo ME), které do tabulky pro přehlednost doplním. Vzhledem k tomu, že řada závodů je po otevření registrace velmi rychle vyprodána, je samozřejmě nutné případné přihlášky řešit velmi brzy, nejlépe je li možno ihned.

(Pište do svých plánů i váš zájem o ME. Samozřejmě užší nominace bude dávána dohromady až na jaře, ale tuto informaci potřebuji, abych věděl o zájmu, o počtu lidí, kteří jej mají a mohl na to případně nějak reagovat)

Stálý link na tuto stránku naleznete na webu v levém sloupci.

Sam Straka – sam(at)skyrunning.cz