Dámský dres

Dámský dres

Jak jste si již mohli přečíst na našem webu, na Silvestra 2015 došlo k dohodě o spolupráci s novým hlavním sportovním partnerem Czech Skyrunning Association a skyrunningové reprezentace – Czech Skyrunning Team, společností ATEX – spol. s r.o. (ATEX Sportswear). Jak by z data dohody mohl někdo mylně předpokládat, nedošlo k ní u sklenky (snad se najde příležitost někdy příště), ale na dálku e-maily mezi rakouskými Alpami a Brnem.

Od této doby jsme vzájemně strávili dost času prací na návrhu a přípravě kolekce vybavení pro českou reprezentaci Czech Skyrunning Team. Jednalo se o obsahu této kolekce a jejím optimálním složení z hlediska praktičnosti, reprezentativnosti a s přihlédnutím k našim ekonomickým možnostem. Následovala etapa specifikace střihů, kdy byly vytvořeny prototypy pro odzkoušení a uplatnění případných změn a zapracování připomínek z tohoto testování. Střih pro ultralehkou větrovku s hmotností 85g vznikl zcela nově a musím konstatovat, že se opravdu povedl. Bunda s kapucí vyhovující naprosté většině požadavků na povinnou výbavu pro distance SkyRace® nebo SkyMarathon®, kde není většinou specifikována odolnost proti vodě sedí naprosto perfektně i s nasazenou kapucí. Běžec ji na sobě prakticky necítí a přitom bunda dokáže v nepříznivých podmínkách pomoci udržet tělesné teplo a udržet přijatelný teplotní komfort i v mokru a větru.

Také při návrhu střihu závodních dresů se došlo k finální podobě až po výrobě a odzkoušení prototypů a následných úpravách. Na návrhu praktických detailů, jakými jsou zadní kapsy se podílel i náš výborný reprezentant na ultra distancích Zdenda Kříž. Aby dresy co nejlépe sedly, není dres navržen v UNI střihu, ale existuje střih pro mužskou i ženskou variantu.

Po schválení střihů následovala neméně obtížná a jistě velmi důležitá část přípravy, tedy návrhy grafiky na dresy. Měli jsme již pár návrhů v ruce, ale fakt jsem si nebyl jistý, jestli některý z nich zvolit nebo zkusit něco dalšího. Myslím, že jsem snad rozhodl správně, nechat věc posoudit nezaujatou stranou a především lidmi, kterým už rukama něco sportovního oblečení prošlo. Se zadáním, že chceme design relativně střízlivý, ale něčím zajímavý a odlišující naše sportovce od ostatních, jsem tedy byl zvědavý, s čím přijde Michal Fridrich jeden ze spolumajitelů firmy ATEX. Po několika pinknutích sem tam e-maily jsme se dostali k základní variantě podoby dresu a z toho pak již rezultovala grafika pro ostatní součásti výbavy tak, aby byly navzájem něčím propojené a působily jako kolekce. Věřím, že se výbava líbí nejen mně, ale i členům našeho Czech Skyrunning Teamu, dalším členům CZSA i ostatním příznivcům skyrunningu a běhání v horách.

Tato reprezentační kolekce totiž nebude vyrobena jen pro naši reprezentaci. V jen mírně upravené verzi grafiky, kde místo Czech Skyrunning Team bude použito pravděpodobně pouze Czech Skyrunning a osobní loga jednotlivých reprezentantů budou nahrazena obecně logem CZSA, bude celá tato kolekce k dispozici pro objednávky i běžci a běžkyněmi mimo reprezentaci. Pochopitelně jak je zvykem, členové CZSA budou zvýhodněni a budou moci uplatnit slevu 15% na jakoukoli položku z této výbavy. Tato sleva je však k dispozici pouze pro osobní potřebu daného člena. 

Jakmile budu mít potvrzeny všechny ceny a termín pro možnost startu objednávek, doplním tuto informaci do tohoto článku a ještě na tuto změnu upozorním.


Skyrunning dres – závodní

Pro výrobu závodního dresu byl zvolen špičkový a ultralehký materiál Skytech.


Pánský dres

Pánský dres


Jedná se o ještě lehčí a jemnější variantu materiálu Drytech, ze kterého jsou vyráběny například triatlonové kombinézy. Je to ultralehká prodyšná tkanina, která absorbuje vhkost a prostřednictvím kapilárního působení ji rychle odvádí směrem na povrch, kde se odpařuje. V základním střihu je dres navržen spíše více na tělo. Dres má lehký a kvalitní zip u krku, který umožňuje ve velmi teplém počasí docílit lepšího chlazení a komfortu. Zcela speciálně pak jsou na dresu navrženy tři zadní kapsy. Dvě menší po stranách jsou určeny na drobnosti typu gely, energetické tyčky a podobně. Prostřední větší je pak dimenzována tak, aby se do ní dala strčit větrovka z kolekce a eliminovala se tak nutnost na závodech vázat si bundu do pasu, kde často pak nepříjemně otravuje běžce plácáním se kolem nohou.


skyrunning_dres_detail


Velikosti pro závodní dresy (zvláště u pánské verze) jsou mírně posunuty pro běžecké postavy směrem dolů. Tedy pokud používáte pro běžná trika velikost M, dres by měl být ideální ve velikosti S.


Pánský dres

Pánský dres


Materiál Skytech

Extrémně lehký a rychleschnoucí, velmi pružný, zároveň pevný, tvarově stálý a odolný, ideální pro technologii lepených švů.

Schopnost schnutí materiálu je v několika minutách.

Složení: 60% polyester 40% elastan
Gramáž: 83 g /m2

Technologie lepených švů – naprosto ploché a hladké spoje, pružné a zároveň pevné, odolné, nenasákavé.

Materiál společně s lepenou technologií podporuje efekt „druhé kůže“ a maximální komfort.
Přednosti dresu – krátký zip a 3 subtilní samostatné kapsy na zádech

Hmotnost dresu ve velikosti S je 87g.


Pánský dres

Pánský dres


Dámský dres

Dámský dres


Dámský dres

Dámský dres


Dámský dres

Dámský dres


Skyrunning bunda – windproof s kapucí

Střih skyrunning bundy (větrovky) vznikl po našich konzultacích a diskusích v ATEXu zcela nově tak, aby co nejlépe vyhovoval účelu, pro který je tato bunda navržena. Cílem bylo navrhnout a vyrobit ultralehkou bundu s možností sbalit ji do co nejmenšího balíčku, který by se vešel do zadní kapsy závodního dresu. Bunda měla mít kapuci, aby na rozdíl od některých lehkých bund jiných výrobců a značek, vyhovovala pro naprostou většinu předepsaných povinných výbav v zahraničních závodech na distancích SkyRace® a SkyMarathon®. Bunda však neslouží pouze jako velmi lehké a sbalitelné „alibi“ do výbavy, ale je skutečně i výborně funkční. Dokáže udržet tělesné teplo v chladném počasí a to v rozumných mezích i když je zcela mokrá. V rámci testování prototypů jsem běžel zhruba 20km běh v závodním dresu s návleky na ruce a na tom tuto bundu. Při teplotě zhruba 3°C to šlo vcelku dobře bez problémů s chladem.


skyrunningvetrovka_front2


skyrunning_vetrovka_back


skyrunning_vetrovka_side


Materiál tenký šusťák Noviento

Velmi lehký, jemný a na omak příjemný šusťákový materiál s povrchovou úpravou, odolný proti větru a vlhkosti. Výborně sbalitelný.

Složení: 100% polyamid
Gramáž: 45 g /m2

Přednosti větrovky – propracovaný anatomický tvarovaný střih, možnost sbalení do kapsičky na zádech a dosažení minimálníh rozměrů

Hmotnost bundy ve velikosti M je 85g.


skyrunning_vetrovka_front


Sbaleno do zadní kapsy

Sbaleno do zadní kapsy


Skyrunning dres – dlouhý rukáv

Funkční triko, které může sloužit k běžnému nošení, ale také k rozběhání v chladnějším počasí, případně jako triko s dlouhým rukávem do povinné výbavy pro některé Ultratraily.


skyrunnig_dres_dlouhy_ruk_front


skyrunnig_dres_dlouhy_ruk_back


Materiál Coolmax athletic+Ekynox

COOLMAX ATHLETIC

Lehký dvouvrstvý materiál. Rubová strana z mikrovláken, která zabezpečují účinný odvod potu do vrchní vrstvy. Tato vrstva má hrubší strukturu pro rychlé odpařování vlhkosti. Díky tomuto systému je i při větší zátěži zajištěn odvod potu a tím udržuje tělo v suchu.

Složení: 50% polyester, 50% coolmax

Gramáž: 140-160 g/m2

EKYNOX

Vysoce prodyšný materiál úpletového typu s charakteristickou strukturou. Je nesrážlivý, odolný proti zápachu a plísním.

Složení: 100% polyester

Gramáž: 85 g/m2


Skyrunning vesta

Vesta pro použití v chladnějších dnech, pro zachování tepla před závodem v časných ranních hodinách, na lehké proběhnutí před startem ale i na cestu z večeře, kdy se v horách v noci ochlazuje.


skyrunnig_vesta_side


skyrunnig_vesta_front


skyrunnig_vesta_back


Materiál Zerowind Athletic+Roubaix

Zerowind Athletic je téméř totožný jako Zerowind Light – navíc je měkčí, pružnější, lehčí a matný

ZEROWIND ATHLETIC

Jedná se o třívrstvý materiál s vysokou odolností proti větru a vodě při zachování prodyšnosti a propustnosti potu. Odolný vůči oděru a ušpinění. Materiál je velmi příjemný na omak, měkký, pružný, lehký, vzhledově matný.

Složení: 100% polyester
Gramáž: 140 g /m2
Vodní sloupec: 10.000 mm
Prodyšnost: 10.000 g/m2/24h

ROUBAIX

Prodyšný elastický materiál měkké neškrábavé konstrukce s vysokou tepelnou izolací i při extrémních klimatických podmínkách. Tato pletenina je z rubové strany z jemného počesaného fleece materiálu, lícová strana je hladká a matná. Materiál je nesrážlivý, odolný proti zápachu a plísním.

Složení: 45% polyamid, 42% thermastat, 13% elastan

Gramáž: 235 g/m2


Skyrunning návleky na ruce

Návleky na ruce najdou uplatnění při závodech, kdy se startuje například ještě v ranním chladu a udržet co nejvíce tepla je dost důležité. Návleky pak umožní s oteplením si je stáhnout k zápěstí a třeba zase až večer při Ultra si je natáhnout. Je to praktičtější řešení než dresy s dlouhým rukávem.


skyrunning_navleky


Materiál Asteria

ASTERIA

Velmi lehký materiál, který je díky přidanému elastanu mírně elastický. Nesrážlivý, odolný proti zápachu a plísním.

Složení: 86% polyester, 14% elastan

Gramáž: 135 g/m2


Skyrunning UNI šátek

Zná snad každý, kdo běhá v přírodě a horách. Jeho použití je mnohostranné. Lze ho použít v mnoha úpravách na hlavu, jako ochranu krku před zimou, potem i proti spálení sluncem, nebo i jen na ruku místo potítka. Modrou barvou a opakovaným motivem potisku doplňuje tak celou kolekci.


skyrunning_satek


Varianty použití

Varianty použití


Materiál Polyester

POLYESTER

Příjemný prodyšný materiál. Varianta použitá na tento výrobek je měkká, příjemná na dotyk, neškrábavá a dobře sající pot.

Složení: 100% polyester

Gramáž: 120-180 g/m2