LizzyHawkerBezkyneObalkaV sobotu 16.4.2016 se otevře již čtvrtá oficiální sezona českého skyrunningu prvním závodem Ještěd SkyRace®.

Někteří budou bojovat o vítězství, umístění a ceny na trati tohoto nového závodu. Ale vy všichni, tedy i ti, kdo nebudou startovat, budou jen fandit nebo doprovázet své „favority“, můžete soutěžit. Ceny nejsou k zahození. Jsou jimi dvě knihy BĚŽKYNĚ“ od výborné především ultra běžkyně Lizzy Hawker v povedeném překladu Anny Kudrnové. Jak bude soutěž probíhat ?

Závod je zařazen do Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series, ale zároveň i do nově otevřené soutěže pro mladé běžce ATEX Skyrunner® Czech Series JUNIOR a U23.

JestedLogoV současné chvíli je ve startovce 530 běžců a běžkyň. Pořadatel benevolentně umožňuje bezplatný přepis startovních čísel do středy 13.4. a i potom za poplatek 100,-Kč. I přesto, že pár zvučných jmen z původní startovky zmizelo, nebo ještě zmizí, konkurence na tomto závodě bude ohromná jak v kategorii mužů, tak i žen. Nakonec jakýsi přehled favoritů jsme publikovali již dříve na našem webu a další představení běžců a běžkyň s vysokými ambicemi byl zveřejněn na Facebook stránce závodu 6.dubna.

Soutěž o první knihu

Soutěžící do komentářů pod tento článek, nebo do komentářů pod sdílení tohoto článku na FB stránce SKYRUNNING.CZ  nebo pod sdílení tohoto článku na osobním FB profilu Sam Straka uvedou tip na docílený čas absolutního vítěze v mužské kategorii i absolutní vítězky v ženské kategorii.

Knihu získá ten tipující, který bude mít v součtu tipovaných časů nejmenší odchylku od součtu skutečně docílených časů. V případě rovnosti součtu více nejlepších tipů vyhrává ten, kdo má jeden z tipů přesnější. Pokud i zde bude rovnost, knihu získá ten, kdo má lepší tip na celkové pořadí prvních tří mužů a žen v absolutním pořadí. Je li i zde shoda rozhodne los.

Soutěž o druhou knihu

Soutěžící do komentářů pod tento článek, nebo do komentářů pod sdílení tohoto článku na FB stránce SKYRUNNING.CZ  nebo pod sdílení tohoto článku na osobním FB profilu Sam Straka uvedou tip na pořadí na prvních třech místech v absolutním pořadí mužské i ženské kategorie. Protože se může stát, že některý tipovaný běžec nakonec přeci jen neodstartuje, může každý tipující do závorky k tipu uvést jednoho náhradníka a náhradnici, kteří budou případně doplněni na třetí místo a ostatní dva, kteří byli tipováni a odstartovali se posunou ve svém pořadí na první a druhé místo.

LizzyHawkerBezkyneObalkaEngVítězem knihy bude pouze ten soutěžící, který uhodne přesné pořadí v mužích i ženách. V případě, že správný tip bude mít více soutěžících, vyhrává ten, kdo správně tipuje bez použití „náhradníka“ nebo s menším počtem použitých „náhradníků“.

Je li i zde shoda, rozhoduje lepší tip na součet časů vítěze a vítězky, dále při shodě lepší tip jednoho vítězného času a i při další shodě los.

Pro usnadnění tipování připomínám, že Honza Bartas, původně uváděný ve favoritech závodu, nepoběží a také start Míši Mertové po maratonu v Rotterdamu jen 6 dní před závodem na Ještědu není zcela jistý.


CzechSeriesBIBlacksmallSkyrunnerSeriesCzechJunior_ATEX

DO SOUTĚŽE BUDOU ZAŘAZENY POUZE TIPY PROKAZATELNĚ PUBLIKOVANÉ ZDE V KOMENTÁŘÍCH NEBO NA FB NEJPOZDĚJI DO OKAMŽIKU STARTU ZÁVODU.