Nuria-Picas-2014-The-North-Face-100k-AustraliaTNF Australia 100k

Trochu ve stínu Transvulcanie minulý víkend se konal TNF Australia 100km. Vzdálenost a fakt, že o týden dříve se konala nabitá Transvulcania jako první závod Skyrunner® World Series způsobily, že se ve startovce moc známých jmen neobjevilo.

Snad jen v ženské kategorii se dal očekávat souboj Nurii Picas a Fernandy Maciel. Núria upřednostnila tento závod protože jako vítězka Ultra Trail Mt. Fuji tak měla po tomto závodě více času na zotavení. Dá se také spekulovat, že se chtěla vyhnout přímé konfrontaci na La Palmě s Emelií Forsberg a Annou Frost.

Nakonec Núria moc práce s Fernandou neměla a dost pohodlně si doběhla pro další vítězství s náskokem před druhou takřka 50 minut.

KEYS 100 miles

O závodu Keys 100 mile bych asi vůbec nepsal, kdyby nebyl zajímavý tím, že zde běžel jeden z našich nejlepších ultramaratonců Dan Orálek.

Tento stomílový závod není z těch v USA nejznámějších a tak ani ve výsledcích se mi nepodařilo najít mnoho známějších běžců. Snad tím nejznámějším byl Mike Morton, který zde vyhrál v roce 2012 a vytvořil rekord tratě časem 13:42:52.

Letos se ukázalo, že ženy byly silnější než mužská část špičky závodu. První tři ženy obsadily první, třetí a čtvrté místo, když vítězná Alyson Vent docílila výborného času 14:42:45.

Dan se v druhé části závodu potýkal s velkou krizí, protože propad, který zaznamenal a to, že před něj šli závodníci, kteří do té doby byli daleko za ním, nesvědčí o normální závodní pohodě. Velké teplo společně s vlhkostí způsobilo úpal či úžeh a Dan nakonec považoval za úspěch i jen dokončení závodu.