LogoL4listekNezadržitelně se blíží okamžik, na který mnoho z vás čeká. 1.3.2014 přesně v 13:23 začne oficiální volná registrace na Lysohorský čtyřlístek (L4L).

A nebude to možná jediná registrace, na kterou byste se mohli  nebo měli v sobotu 1. března soustředit a poznamenat si ji do kalendářů, počítačů, smartphonů, tabletů. O tom, která bude ta druhá se dozvíte v pondělí v dalším článku.

První letošní MČR v disciplině SkyMarathon® – Hyundai Perun SkyMarathon® – je již beznadějně vyprodán a dá se s jistotou očekávat že stejný scénář velmi rychlého vyprodání kapacity závodního pole bude následovat v případě MČR v Ultra SkyMarathon® – Lysohorský čtyřlístek (L4L).

Zvláště pak proto, že L4L má nižší limit startujících 300 (20 je rezervováno pro CZSA) a navíc pořadatel ještě před dohodou, že závod bude Mistrovstvím ČR učinil příslib závodníkům z prvního ročníku, že budou mít přednost při registraci v ročníku dalším.

Lysa hora

Pořadatel se nakonec rozhodl tento slib dodržet, a těm, co startovali loni, umožnil registraci před oficiálním otevřením volné registrace předem. Podle informace pořadatele tedy pro volnou registraci bude k dispozici něco přes 150 čísel. Můj odhad je, že v neděli 2.3.2014 již nebude co registrovat a bude vyprodáno.

V této souvislosti prosím všechny, kdo chtějí startovat, aby se pokusili přihlásit standardním způsobem a nespoléhali na rezervu, kterou má od pořadatele CZSA. Ta je určena primárně elitním závodníkům, kteří by prošvihli registraci a na MČR by neměli chybět, aby se tak nedegradovala sportovní úroveň tohoto mistrovství.

A bude se určitě na co těšit. Velmi tvrdá trať, která si kromě nadmořské výšky v ničem nezadá s těmi těžšími závody v Alpách a Pyrenejích s délkou 69km a převýšením 4018m. Pořadatel navíc oproti loňsku ještě více eliminoval již tak malé procento asfaltu a nahradil jej nově objevenými krásnými cestičkami.

ProfilLysohorsky4Listek

A určitě bude závod zajímavý i pro srovnání, jak zde dopadnou naši reprezentanti, kteří již v té době budou mít za sebou závody na World Skyrunning Championships v Chamonix. Zda se pořadí z Mistrovství světa zopakuje, nebo zda zde nečekaně uspěje někdo jiný.