LogoCZSA6bNa první pohled se zdá, že Prague International Marathon (PIM) nemá se skyrunningem nic společného. Ono nakonec i třeba na ten druhý pohled. Ale snad proto, že jsem z jakési setrvačnosti a síly zvyku letos PIM běžel již po šestnácté v řadě, snad proto, že v novém objektu Running Mall v pražských Holešovicích vznikl jakýsi program setkávání a povídání o běhu a snad i proto, že si Michal Vítů, který toto organizuje, uvědomil, že ne všechno běhání je jen na silnici a ne všechny kvalitní závody jsou organizovány společností PIM, koncem léta mi zavolal.

Že by prý bylo fajn, kdybychom se domluvili na nějakém termínu, kdy by se dalo v jejich Running Mall seznámit lidi, které to bude zajímat, s disciplinami skyrunningu, popovídat si o specifikách tohoto sportu, pokusit se zodpovědět otázky těch, kdo buď již v horách běhají, nebo i těch, kdo třeba jen zatím pokukují po tom odběhnout ze silnice nebo lehkého terénu do strmých kopců a kamení opravdových hor.

Dlouho jsme nemohli najít vhodný termín. A popravdě řečeno, po čtyřiceti letech prožitých v Praze, sem z nutnosti jezdím pokud možno jen do firmy a jinak se Praze a zejména centru raději vyhýbám. Takže po překonání této nechuti a nalezení kompromisu v termínu jsme se dohodli, že 13.11.2013 od 18:00 ve velkém sále Running Mall na adrese Františka Křížka 11, Praha 7 – Holešovice (vchod z ulice Milady Horákové) tady budeme já a Anka (a když neseženeme hlídání i s naší Leilou), abychom byli pro všechny kamarády, známé i neznámé, příznivce skyrunningu i ty, kdo jimi bezpochyby jednou budou, k dispozici pro povídání o tom, co máme společně rádi. O běhání a závodění v horách, na kratších, dlouhých i ultra dlouhých distancích.

Budeme rádi za hojnou účast a hlavně za to, když se nebudete ostýchat si opravdu popovídat. Nechceme to pojmout formou monologů. Chceme mluvit o tom, co vás bude zajímat. Takže podněty jsou důležité z vaší strany.

Kdybyste chtěli, abychom byli na něco opravdu speciálně připraveni, bylo by perfektní, kdybyste mi poslali případné náměty nebo otázky na sam(at)skyrunning.cz.

Těšíme se na vás všechny, kdo si v tento večer děláte čas a sejdete se s námi.

Anka Straková + Sam Straka