Tyto stránky vznikly ještě před vlastním založením CZSA Czech Skyrunning Association a naší snahou je zde přinášet určitý výběr zajímavostí, informací, aktualit, obecných rad a tipů o bězích v horách a především o skyrunningu. 

Jsou to také oficiální stránky Czech Skyrunning Association a jen zde máte jistotu, že informace týkající se CZSA jsou zde správné.

Prakticky vše je volně dostupné komukoli, kdo na stránky zavítá a má o věc zájem. Kdokoli se může zúčastnit Skyrunner® Czech Series, každý, kdo se zúčastní vybraného závodu nebo závodů, bude hodnocen v Rankingu CZSA.

Zde by však měla vzniknout část webu, která bude poskytovat něco navíc a toto bude dostupné pouze členům Czech Skyrunning Association. 

Mělo by se ale jednat o cílené a konkrétní formy podpory, pomoci a služby pro běžce se zájmem o skyrunning a ultratrail.

To vše by však mělo být již zaměřeno hodně konkrétně, individuálně a vyžadovalo by to samozřejmě mnohdy i osobní přístup a více času nebo práce, než ty obecné informace, které zde je možné a i nadále bude možné nacházet.

Proto budou tyto novinky, které chceme zavést, přístupné pouze pro členy asociace. Berte to tak, že je to opravdu něco navíc, něco, co bude vyžadovat více našeho času, naší energie, úsilí.

Jaké jsou tedy naše současné nápady ? 

  • Dávat konkrétní tréninkové rady na konkrétní otázky.

  • Pomoci vybrat konkrétní závod podle zadaných preferencí.

  • Pokusit se dát konkrétní a cílené rady ohledně vybavení podle preferencí tazatele a účelu použití.

  • Pomoci se zajištěním ubytování, dopravy a celkově organizace výjezdu na závod.

  • V případě účasti na konkrétním závodě někoho z vedení asociace nebo „ověřených“ členů asociace, pomoc s přidáním se do takového výjezdu a další pomoc podle potřeby a možností na místě.

  • Pomoc s motivací a psychologickou přípravou především pro ty, kdo by rádi zkusili něco nového, dlouhého, těžkého a možná si tak úplně nevěří.

Postupně i na základě dalších podnětů ze strany členů asociace nebo uživatelů stránek mohou přibýt další body do tohoto seznamu, co bychom mohli pro členy asociace dělat. Záleží tedy i na vás.

Nechceme a nemůžeme slibovat, že uděláme vše, o co si řeknete :-)

Na to prostě nemáme kapacitu, každý z nás má svou práci, rodinu, chce se také trochu věnovat svému běhání. Ale skočili jsme do této aktivity, protože v tom vidíme smysl, baví nás to a chceme, aby skyrunning a ultratrail bavil i vás.

A co ještě je podmíněno členstvím v CZSA ?

  • Pouze člen CZSA může být členem reprezentačního týmu. Nejen pro šampionáty ME a MS, ale i pro případnou účast v týmu pro Skyrunner World Series.
  • Pouze členové CZSA mohou využívat benefity, které jsou nabízeny našimi partnery, nebo které připravíme ve spolupráci například s pořadateli konkrétních závodů.
  • Pouze členové CZSA mohou dle stanov ovlivňovat chod a směrování asociace.

Pro konkrétní dotazy, požadavky a náměty je určen následující kontaktní formulář, nebo použijte formulář v odkaze v MENU.

[contact_form]