FÓRUM

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, přihlaste se prosím, nebo se registrujte

Stránky: [1]
  Odpověď RSS kanál   
Autor Téma:Úvod a pravidla vkládání tréninkových tras
Sam

Administrátor
Příspěvků: 69
Permalink
Příspěvek Úvod a pravidla vkládání tréninkových tras
dne: August 26, 2013, 12:43
Citovat

Vytváření báze tréninkových tras – můžete se zapojit
Člen naší asociace CZSA, spolupracovník, ultra běžec a především sporťák tělem i duší Honza Hanousek (spoustu jeho krásných zážitků a povídání si můžete přečíst na http://12honzade.blogspot.cz/) přišel s užitečným nápadem.
Skupina běžců, která se vydává zaběhat si do hor (Alp, Pyrenejí a podobně) se stále utěšeně rozrůstá a je to přesně to, co vlastně chceme. Ukázat lidem, že to stojí zato, že si z takových běhů odnesou zážitky, které jinde těžko získají.
Trochu problém je s tím, že tyto závody jsou vesměs v těžkém terénu, s opravdu velkými převýšeními, s velmi prudkými stoupáními a seběhy. Ne každý má tolik času a především financí, aby si mohl zajet zatrénovat do Alp a přesto by byl rád na závod, který si vysnil a naplánoval, dobře připraven.
Tedy dají se najít trasy, které alespoň částečně mohou simulovat obtížnost terénu nebo strmost stoupání a klesání i v našich horách ? Jistě ano, alespoň v nějakém omezeném rozměru.
Chceme tedy na našem webu mít prostor, kde si sami běžci budou budovat jakousi bázi informací o takových trasách, aby se mohli vzájemně podělit o zkušenosti z regionu, který znají a naopak čerpat ze zkušeností jiných, pokud zavítají do hor, které nejsou jejich známým rajonem.
Jako nejvhodnější místo pro takový trvale budovaný seznam doporučených tréninkových tras pro běhání v horách (skyrunning a horské ultra traily) se nyní jeví FÓRUM.

Pravidla pro vkládání tras
1. Měly by být vkládány opravdu jen trasy, které jsou vhodné pro trénink resp. simulaci běhu v těžkém terénu a horách. Tedy s odpovídajícím převýšením, nebo alespoň maximálním sklonem. Orientačně by celkové kumulované převýšení trasy mělo být alespoň 10% nebo ne nepodstatná část tratě by měla mít sklon nahoru nebo dolů 15% a více. Není to dogma, ale rámcově prosím o dodržení těchto parametrů.
2. Při založení nové trasy zvolte ve vláknu Tréninkové trasy volbu „Nové téma“
3. Do předmětu pro snazší orientaci ostatních zadejte název v následující struktuře odděleno lomítky: Název hor/délka trasy/celkové kumulované převýšení/charakter (příklad: Krkonoše/15km/1600m/šotolina a horské stezky)
4. Do popisu prosím uveďte bližší popis trasy, výchozí i cílový bod, kudy cesta vede, více o charakteru, terénu, značení. Jako soubor můžete vložit například GPS souřadnice trasy v nějakém obecně srozumitelném případně importovatelném formátu.
5. Užitečné by bylo vložit i váš e-mail ve tvaru, který nebude identifikovatelný spam roboty (např. sam(at)skyrunning(dot)cz) pro možnost zpětného kontaktu, který by nezahlcoval a neznepřehledňoval fórum.
6. Vložené trasy, které by jednoznačně a podstatně vybočovaly z výše uvedených pravidel budou buď bez dalšího smazány, nebo se pokusíme kontaktovat autora trasy o doplnění a vysvětlení.

Sometimes I’ve believed as many as six impossible things before breakfast.

Rychlá odpověď::
Zadejte bezpečnostní kód: (vyžadováno)


Stránky: [1]
  Odpověď RSS kanál