Jak bude vypadat širší výběr repre týmu pro SWS

Podobně jako v předchozích letech se na přelomu roku tvoří jakýsi širší výběr české skyrunningové reprezentace Czech Skyrunning Team.

Do týmu byli zařazováni běžci a běžkyně především podle jejich výkonnosti v domácích a zahraničních závodech v právě skončené sezoně aniž by se předem zjišťovalo, jaké mají pro další sezonu plány. Tak se také stávalo, že závodníci a závodnice zařazení do týmu nakonec absolvovali třeba jen jeden závod SWS nebo i žádný.

Letos se tedy budeme snažit systém výběru týmu mírně pozměnit.

Ono v podstatě pro rok 2018 nepůjde jen o jeden tým bez možnosti změn nebo úprav. V roce 2018 se koná v září ve Skotsku World Skyrunning Chamionships a na tři závody, ze kterých se MS skládá budou vyhlášena konkrétní nominační kritéria a termín, ke kterému bude nominace na toto MS uzavřena. V podstatě to znamená, že do týmu na MS se může dostat i ten nebo ta, kdo nebudu ve výběru pro SWS. Na základě nominačních kritérií a aktuální výkonnosti v průběhu sezony 2018.

Pro sezonu 2018 postup při sestavování Czech Skyrunning Team pro SWS obrátíme. Nebudeme od stolu sestavovat seznam a až následně se dotazovat členů týmu, kam se v závodech SWS chystají, jaké mají plány.

Zde je termínovka SWS 2018 a také něco k změnám, které se pro rok 2018 chystají.ZMĚNY V SKYRUNNINGU 2018 – PRAVIDLA, SOUTĚŽE

SWS2018 A VIZE PRO 2019

Vás, kdo se cítíte, že byste se rádi stali členy týmu, kdo si myslíte, že na to máte a máte zájem se také závodů SWS účastnit, dejte nám vědět, jaké máte nebo rádi byste měli plány.

Jednoduše zašlete seznam závodů SWS, kterých byste se chtěli zúčastnit na adresy sam(at)skyrunning(dot)cz a xkrizz(at)seznam(dot)cz.

Pochopitelně naše výzva jde především k běžcům a běžkyním, kteří buď byli členy týmu v roce 2017, účastnili se mistrovství v horách, ale i k těm, kdo se z jakýchkoli důvodů do týmu v roce 2017 nedostali a přitom myslí, že by na to v roce 2018 mohli mít.

Jistě nezaručujeme všem, kdo tento zájem projeví a zašlou své plány, že do týmu budou zařazeni. Nakonec i počet členů oficiálního týmu pro SWS je omezen. I proto, že členové týmu uvedení na seznamu pro ISF mají snazší přístup k získání startovních slotů na jinak vyprodané závody s převisem poptávky nebo k dalším případným benefitům.

Tak tedy čekáme vaše reakce a plány nejpozději do 21.12.2017.

S dotazy nebo v případě potřeby dalších informací se obraťte na mě (Sam Straka) nebo na Zdendu Kříže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*