Youth World Skyrunning Championship 2016 – info pro repre

/, CZ Skyrunning Association, CZSA, Skyrunning, Skyrunning Ostatní/Youth World Skyrunning Championship 2016 – info pro repre

Youth World Skyrunning Championship 2016 – info pro repre

GranSassoKrajinaGran Sasso d’Italia (L’Aquila – Italia) 29-31 července 2016

Přinášíme vám další a podrobnější informace k prvnímu oficiálnímu mistrovství světa mladých v skyrunningu.

Loni se na stejném místě a na stejných tratích konal nultý zkušební ročník, kde výborně zabojovali i naši závodníci, když na medailové pozice dosáhli Tomáš Lichý, David Novák a Lucie Luštincová.

AKTUALIZACE NOMINACE A PODMÍNEK PO Kraličák SkyRace®

Po úspěchu této akce byl stejný pořadatel pověřen uspořádáním prvního oficiálního mistrovství mladých v skyrunningu.


GransassoLogo1


Soutěžit se bude ve dvou disciplinách a třech věkových kategoriích. V Česku pořádáme závody pro mladé běžce a běžkyně včetně mistrovství ČR ve dvou věkových kategoriích podle původních doporučení ISF a také logicky vztažené k předpokládanému množství těchto mladých běžců a běžkyň v závodech. Při rozdělení těchto mladých kategorií v Česku do tří by někdy mohlo hrozit reálné riziko, že by v některé bylo běžců nebo běžkyň sotva na bednu. Tedy u nás jsou kategorie Junior 16-19 let a U23 20-23 let. Rozhodující pro zařazení do kategorie je věk, který závodník dosáhne kdykoli v průběhu daného roku do 31.12.


GransassoTrat2


Jak tomu bude v Itálii ?

Zde jsou pro kluky i holky vypsány kategorie tři:

 • Youth A 16-17 let

 • Youth B 18-20 let

 • U23 21-23 let

Podobně jako u nás je pro zařazení do kategorie podstatný věk, který závodník nebo závodnice dosáhnou kdykoli v daném roce. Pouze pro nejnižší věkovou kategorii a věk 16 let je nutné, aby závodník nebo závodnice tento věk 16 let dosáhli nejpozději v den závodu.

29.7.2016: Vertical Kilometer©, 3.5 km/+1000m

31.7.2016: Skyrace© 21.6 km/2226m, nejvyšší bod tratě 2533 m. Kategorie Youth A poběží zkrácenou trasu 17km/1600m.


GransassoProfil


Na MS budou hodnoceny výsledky v jednotlivých věkových kategoriích za každou disciplinu zvlášť a dále za kombinaci, kdy se sečtou časy dosažené závodníkem na VK a SkyRace®.

Pořadí národních týmů pak vznikne jako výsledek podle počtu a kvality získaných medailí.

V případě rovnosti bodů za medaile bude rozhodovat nejlepší výsledek v pořadí Youth dívky, Youth kluci, U23 dívky, U23 kluci.


GranSasso2015


Czech Skyrunning Junior Team

Již 20.11.2015 byla v článku na našem webu zveřejněna širší nominace mladých závodníků na toto mistrovství. U některých jmen bylo na základě výsledků z loňského ročníku nebo jiných skyrunning závodů označení X, které značí to, že s tímto závodníkem bylo předběžně počítáno pro účast na této akci a záleželo na jeho zájmu, zdraví a případně potvrzení jarní formy.

ZDE JE PAK KONEČNÁ NOMINACE NA MS V ITÁLII


NOMINACE MS 2016 YOUTH
KATSJménoVKSKY
U23MLichý TomášWW
Youth BMNovák DavidWW
U23MKřivohlávek TomášWW
Youth AMNezval OndřejWW
Youth BMŠtverák TomášWW
Youth AMKozlovský VladimírWW
Youth BMKřeček JiříWW
Youth BMCzeczotka MarekWW
U23MChloupek AdamWW
U23FKožnarová BarboraWW
KATSJménoVKSKY


Do Itálie jsou nominováni závodníci a závodnice s označením W u jednotlivých disciplin.

Jak velká výprava pojede na toto mistrovství záleželo na několika okolnostech.

 • První a asi nejpodstatnější je fakt, že byl zájem vyslat na toto mistrovství závodníky a závodnice, kteří potvrdí svůj zájem o skyrunning i účastí na jarních závodech předcházejících MS. V Česku se do té doby odehrály čtyři závody, které jsou zařazeny do ATEX Skyrunner® Czech Series Junior. Jsou jimi SkyRace® na Ještědu, na Perunu, v rámci L4L a na Kraličáku. Ti, kdo budou mít zájem se do týmu dostat, tedy měli dost možností přesvědčit o své formě a svých kvalitách.

 • Druhá věc, která ovlivnila účast a velikost týmu jsou finanční možnosti. O tom, jak se bude na financích podílet asociace a co si budou hradit závodníci sami napíši dále. Záleželo tedy i na tom, jestli závodníci tyto podmínky byli schopni a ochotni akceptovat.

 • Třetí a ne nepodstatná skutečnost ovlivňující velikost týmu je možnost dopravy. Jsou zde dvě možnosti. Doprava auty, kdy vzdálenost je cca 1350km z Prahy nebo letecky s jedním přestupem na nejbližší letiště do Pescary vzdálené ještě asi 100km od místa závodu. Zpáteční letenku lze v současné chvíli pořídit zhruba kolem 5500,-Kč, náklady na auto závisí na velikosti, obsazenosti, spotřebě a využití dálnic. Loni se tým vešel do mikrobusu kouče výpravy Petra Nováka. Pokud ale budeme předpokládat, že by letos mohla na MS vyjet i početnější výprava, bylo by nutné, aby s tímto faktem, že bude nutné zajistit další auto/auta nebo využít leteckou dopravu případní účastníci počítali a kalkulovali i s těmito náklady.


 

IMG_0359


 

Co bude zajišťovat asociace

 1. Všichni závodníci oficiálně nominovaní na MS budou zproštěni platby startovného.

 2. Dva nejúspěšnější závodníci/závodnice z minulého nultého ročníku mistrovství, kteří jsou nominováni i na základě výkonů na prvních třech závodech Serie budou mít hrazeno ubytování a stravu od čtvrtka (večeře) do pondělí (snídaně). Bude se jednat o ty dva nejúspěšnější, kteří se skutečně MS zúčastní v obou disciplinách. Z nominace to jsou Tomáš Lichý a David Novák.

 3. Původní záměr byl, že další závodníci/závodnice (mimo uvedených v bodu 2) s nejlepšími výsledky z prvních tří závodů ATEX Skyrunner® Czech Series Junior budou mít rovněž hrazeno ubytování a stravu od čtvrtka (večeře) do pondělí (snídaně) za předpokladu, že se na MS zúčastní obou disciplin. 

  Po prvních třech závodech ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23 je jasné, že zcela objektivní zhodnocení a výběr těch nejlepších by byl velmi obtížný a nemusel by být zcela spravedlivý. Proto jsme rozhodli, že další čtyři závodníci, kteří budou mít hrazeno ubytování budou určeni až dle skutečných výsledků a přínosu týmu na MS.  Systém hodnocení bude následující: 

  A Medaile – jedno zlato je lepší než dvě stříbra … 🙂 (Při rovnosti medailí se bere medaile ze SkyRace jako hodnotnější)

  B  Umístění v TOP5 (Opět umístění v SkyRace je hodnotnější)

  C Umístění v TOP10 (Umístění v SkyRace je hodnotnější a započítává se do tohoto interního hodnocení za předpokladu, že cílový čas nepřesáhne 1,2 násobek času vítěze.)

  D Průměrná časová ztráta na vítěze své kategorie v obou disciplinách.

 4. Podle výsledků bude pak závodníkům, závodnicím poskytnut příspěvek na dopravu a další náklady, který bude motivačně odstupňován podle přínosu daného závodníka pro tým. (zlatá medaile – 5000,-Kč; stříbrná medaile – 3000,-Kč; bronzová medaile – 1500,-Kč). Počítají se medaile za jednotlivé discipliny VK a Sky.

 5. Po vyúčtování celé akce bude v případě nevyčerpání budgetu daného rozpočtem rozdělen zbytek rovnoměrně mezi všechny závodníky, kteří budou startovat a dokončí obě discipliny a dosáhnou v nich obou času ne horšího než 1,3 násobek času vítěze své kategorie.

 6. Asociace bude pro týmy dospělých i juniorů zajišťovat výrobu dresů a společného oblečení od špičkové české firmy ATEX Sportswear. Závodníci se na tomto oblečení určitým způsobem a menší částkou podílejí podobně jako je tomu u hlavního repre týmu. O detailech byli všichni nominovaní informováni tak, aby se mohli podle toho zařídit, případně zúžit nebo rozšířit rozsah výbavy, o který budou mít zájem. (Výbava již objednána a měla by být dodána do konce června)

Podmínky pro závodníky

Obecné podmínky pro závodníky jsou uvedeny již v článku se širší nominací Czech Skyrunning Team a jsou až na výjimky stejné jak pro hlavní tým, tak i pro tým Youth.

Rezervace ubytování pro MS v Itálii i přihláška týmu již byla pořadateli odeslána.

Je naprosto nezbytné, aby si všichni členové týmu vyřídili zdravotní prohlídku (Medical Certificate). Je možné nechat potvrdit u jakéhokoli praktického lékaře. Důležité je, abyste použili některý ze vzorů formuláře a bylo zde razítko a podpis lékaře.

V případě, že by snad ještě někdo z nominovaných členů týmu neměl vyřešenu přihlášku do CZSA, je nutné to nejpozději do konce června dát do pořádku. Členem Czech Skyrunning Team (Junior a U23) může být pouze člen CZSA.

By | 2016-07-04T08:31:03+00:00 Červen 10th, 2016|Články, CZ Skyrunning Association, CZSA, Skyrunning, Skyrunning Ostatní|0 komentářů

Autor:

Napsat komentář

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Translate

BasqueCatalanCzechEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU