Youth World Skyrunning Championship 2016 – info pro běžce

FacebookTwitterGoogle+PocketEmailPrintShare

GranSassoKrajinaGran Sasso d’Italia (L’Aquila – Italia) 29-31 července 2016

Přinášíme vám další a podrobnější informace k prvnímu oficiálnímu mistrovství světa mladých v skyrunningu.

Loni se na stejném místě a na stejných tratích konal nultý zkušební ročník, kde výborně zabojovali i naši závodníci, když na medailové pozice dosáhli Tomáš Lichý, David Novák a Lucie Luštincová.

Po úspěchu této akce byl stejný pořadatel pověřen uspořádáním prvního oficiálního mistrovství mladých v skyrunningu.


GransassoLogo1


Soutěžit se bude ve dvou disciplinách a třech věkových kategoriích. V Česku pořádáme závody pro mladé běžce a běžkyně včetně mistrovství ČR ve dvou věkových kategoriích podle původních doporučení ISF a také logicky vztažené k předpokládanému množství těchto mladých běžců a běžkyň v závodech. Při rozdělení těchto mladých kategorií v Česku do tří by někdy mohlo hrozit reálné riziko, že by v některé bylo běžců nebo běžkyň sotva na bednu. Tedy u nás jsou kategorie Junior 16-19 let a U23 20-23 let. Rozhodující pro zařazení do kategorie je věk, který závodník dosáhne kdykoli v průběhu daného roku do 31.12.


GransassoTrat2


Jak tomu bude v Itálii ?

Zde jsou pro kluky i holky vypsány kategorie tři:

 • Youth A 16-17 let

 • Youth B 18-20 let

 • U23 21-23 let

Podobně jako u nás je pro zařazení do kategorie podstatný věk, který závodník nebo závodnice dosáhnou kdykoli v daném roce. Pouze pro nejnižší věkovou kategorii a věk 16 let je nutné, aby závodník nebo závodnice tento věk 16 let dosáhli nejpozději v den závodu.

29.7.2016: Vertical Kilometer©, 3.5 km/+1000m

31.7.2016: Skyrace© 21.6 km/2226m, nejvyšší bod tratě 2533 m. Kategorie Youth A poběží zkrácenou trasu 17km/1600m.


GransassoProfil


Na MS budou hodnoceny výsledky v jednotlivých věkových kategoriích za každou disciplinu zvlášť a dále za kombinaci, kdy se sečtou časy dosažené závodníkem na VK a SkyRace®.

Pořadí národních týmů pak vznikne jako výsledek podle počtu a kvality získaných medailí.

V případě rovnosti bodů za medaile bude rozhodovat nejlepší výsledek v pořadí Youth dívky, Youth kluci, U23 dívky, U23 kluci.


GranSasso2015


Czech Skyrunning Junior Team

Již 20.11.2015 byla v článku na našem webu zveřejněna širší nominace mladých závodníků na toto mistrovství. U některých jmen je na základě výsledků z loňského ročníku nebo jiných skyrunning závodů označení X, které značí to, že s tímto závodníkem je předběžně počítáno pro účast na této akci a bude jen záležet na jeho zájmu, zdraví a případně potvrzení jarní formy.


Nominace 2016 Junior
KAT S Jméno VK SKY
KAT S Jméno VK SKY
U23 M Lichý Tomáš W W
Youth B M Novák David W W
U23 M Bernát Matěj X X
U23 M Křivohlávek Tomáš W W
U23 F Luštincová Lucie X X
Youth A M Nezval Ondřej W W
Youth B M Štverák Tomáš W W
Youth A M Kozlovský Vladimír W W
Youth B M Křeček Jiří W W
Youth B M Czeczotka Marek W W
U23 M Chloupek Adam W W


Jak velká výprava pojede na toto mistrovství bude záležet na několika okolnostech.

 • První a asi nejpodstatnější je fakt, že budeme mít zájem vyslat na toto mistrovství závodníky a závodnice, kteří potvrdí svůj zájem o skyrunning i účastí na jarních závodech předcházejících MS. V Česku se do té doby odehrají tři závody, které jsou zařazeny do ATEX Skyrunner® Czech Series Junior. Jsou jimi SkyRace® na Ještědu, na Perunu a v rámci L4L. Ti, kdo budou mít zájem se do týmu dostat, tedy mají dost možností přesvědčit o své formě a svých kvalitách.

 • Druhá věc, která ovlivní účast a velikost týmu budou finanční možnosti. O tom, jak se bude na financích podílet asociace a co si budou hradit závodníci sami napíši dále. Bude tedy záležet na tom, jestli závodníci tyto podmínky budou schopni a ochotni akceptovat.

 • Třetí a ne nepodstatná skutečnost ovlivňující velikost týmu je možnost dopravy. Jsou zde dvě možnosti. Doprava auty, kdy vzdálenost je cca 1350km z Prahy nebo letecky s jedním přestupem na nejbližší letiště do Pescary vzdálené ještě asi 100km od místa závodu. Zpáteční letenku lze v současné chvíli pořídit zhruba kolem 5500,-Kč, náklady na auto závisí na velikosti, obsazenosti, spotřebě a využití dálnic. Loni se tým vešel do mikrobusu kouče výpravy Petra Nováka. Pokud ale budeme předpokládat, že by letos mohla na MS vyjet i početnější výprava, bylo by nutné, aby s tímto faktem, že bude nutné zajistit další auto/auta nebo využít leteckou dopravu případní účastníci počítali a kalkulovali i s těmito náklady.


 

IMG_0359


 

Co bude zajišťovat asociace

 1. Všichni závodníci oficiálně nominovaní na MS budou zproštěni platby startovného.

 2. Tři nejúspěšnější závodníci/závodnice z minulého nultého ročníku mistrovství budou mít hrazeno ubytování a stravu od čtvrtka (večeře) do pondělí (snídaně). Bude se jednat o ty tři nejúspěšnější, kteří se skutečně MS zúčastní v obou disciplinách.

 3. Tři závodníci/závodnice (mimo uvedených v bodu 2) s nejlepšími výsledky z prvních tří závodů ATEX Skyrunner® Czech Series Junior budou mít rovněž hrazeno ubytování a stravu od čtvrtka (večeře) do pondělí (snídaně) za předpokladu, že se na MS zúčastní obou disciplin. Tito závodníci budou zveřejněni v týdnu od 6.6.2016. Protože se tento výběr bude uskutečňovat ze všech závodníků v průřezu věku od 16 do 23 let, nebude tento výběr závislý pouze na absolutním výsledku v dané kategorii, ale také na posouzení relativní šance daného závodníka na dobré umístění na MS ve své kategorii podle dosahovaných časů v relaci s ostatními běžci. Výběr provede výkonný výbor CZSA.

 4. Podle výsledků bude pak závodníkům, závodnicím poskytnut příspěvek na dopravu a další náklady, který bude motivačně odstupňován podle přínosu daného závodníka pro tým. (zlatá medaile – 5000,-Kč; stříbrná medaile – 3000,-Kč; bronzová medaile – 1500,-Kč)

 5. Po vyúčtování celé akce bude v případě nevyčerpání budgetu daného rozpočtem rozdělen zbytek rovnoměrně mezi všechny závodníky, kteří budou startovat a dokončí obě discipliny a dosáhnou v nich obou času ne horšího než 1,3 násobek času vítěze své kategorie.

 6. Asociace bude pro týmy dospělých i juniorů zajišťovat výrobu dresů a společného oblečení od špičkové české firmy ATEX Sportswear. Je předpoklad, že se závodníci budou muset na tomto oblečení určitým způsobem a menší částkou podílet. O detailech budou postupně všichni nominovaní informováni tak, aby se mohli podle toho zařídit, případně zúžit nebo rozšířit rozsah výbavy, o který budou mít zájem.

Podmínky pro závodníky

Obecné podmínky pro závodníky jsou uvedeny již v článku se širší nominací Czech Skyrunning Team a jsou až na výjimky stejné jak pro hlavní tým, tak i pro tým Junior.

Rezervaci ubytování pro MS v Itálii musíme zaslat pořadateli nejpozději do konce března. Abych mohl alespoň předběžně udělat nějaký odhad požadovaného počtu míst, musím mít představu o zájmu ze strany závodníků o tuto akci.

Prosím tedy všechny (i ty, kdo jsou již uvedeni v tabulce širší nominace), aby mi potvrdili nebo projevili svůj zájem o účast na MS nebo zájem poprat se o nominaci do týmu, která bude finálně provedena nejpozději v začátku června. Týká se to tedy i těch mladých závodníků, kteří dosud v nominaci nejsou, ale myslí si, že výkonnost pro reprezentaci mají a budou to chtít ukázat na jarních závodech.

Od těch z vás, kdo ještě nejste členy asociace potřebuji minimálně následující informace kromě jména a příjmení: datum narození, adresa, e-mail, telefon. Pokud nejste zařazeni v širší repre nominaci, pomůže mi, pokud uvedete něco ze své běžecké (i třeba krátké) historie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doplň odpovídající ... *