/, Skyrunning, Skyrunning Ostatní, Trénink/Pension Gassner – opravdu dobrá volba

Pension Gassner – opravdu dobrá volba

Gassnerbild_hausV půlce listopadu jsem vám zde představil nového partnera Czech Skyrunning Association. Pension Gassner nabízí členům asociace 20% slevu na ubytování.

Bylo logické, že jsme chtěli tuto novou formu spolupráce otestovat abychom mohli dát našim členům informace a reference z první ruky. Vypravili jsme se tedy s Ankou a oběma mými dcerami přes svátky do Rakouska do obce Niedernsill.

I přes opravdovou bídu se sněhem bylo jasné, že zde je vždy jistota minimálně na ledovci Kitzsteinhorn, kde v době našeho příjezdu bylo 170cm sněhu a dá se zde lyžovat s vleky minimálně osm měsíců v roce a bez vleků v podstatě celoročně.

Z Niedernsillu od pensionu to je k lanovce pod ledovec asi 16km a zhruba 17 minut jízdy autem.

K lanovce v Zell am See Areitbahn, kterou se můžete dostat postupně až na Schmittenhohe s řadou sjezdovek to je pak 11km a asi 12 minut jízdy. Všechna parkoviště jsou na rozdíl od Česka zdarma.

Rakušané se opravdu snaží pro své hosty i domácí udělat maximum a tak kromě spodní části kopců nad Zell am See bylo vše zasněženo technickým sněhem. To je samozřejmě fajn, protože kopce nad Zell am See jsou obráceny víc k jihu a tak je zde za slunečného počasí trochu příjemněji než na severních svazích ledovce.

Své svahy zde i při aktuální nouzi o sníh najdou všechny kategorie sjezdařů. Jsou zde mírnější modré sjezdovky, kde se dá pěkně lyžovat s nejmenšími dětmi, jsou zde delší a prudší červené a na ledovci naleznete i nejprudší sjezdovku Black Mamba s délkou sice jen 1000m a převýšením 290m, ale s největším spádem až 63%.

Za normálních okolností je zde i zhruba 100km tratí pro běžky. Nyní jsem ani své běžky nebral a udělal jsme dobře. Byl by to jen další krám do auta.

O to víc jsem si nabalil běžeckých bot a oblečení a říkal si, že zkusím proběhnout alespoň bližší okolí.

Niedernsill_0164

Opravdu jsem nebyl zklamaný. Sice z městeček musíte kousek vždy vyběhnout po asfaltkách k posledním domům v kopcích, ale pak se již dostanete na krásné trailové cesty. Těch pár dní, které jsme zde strávili samozřejmě v žádném případě nestačily na poznání ani malé části všech cest, které zde údolími a po hřebenech vedou. Každopádně pro tento způsob běhání byl nedostatek sněhu spíše výhodou. Na hřebenech jsem ale ocenil, že jsme do pinglu přidal své KAHTOOLA MICROSPIKES. Bez nich by to byl nejen trochu adrenalin, ale asi i dost „o hubu“.

Niedernsill_0179

Pokud nemáte jako já turistickou mapu okolí, doporučuji následující adresu, kde se dá velmi dobře zorientovat a naplánovat si výběh. Každopádně Niedernsill je výchozí místo, kde se dá dobře potrénovat v jakémkoli terénu od toho běhatelnějšího až k opravdu těžkému skoro až lezeckému.

http://www.bergfex.at/sommer/piesendorf-niedernsill/touren/wanderung/

Samozřejmě, můžete si říci, že podobných míst lze nalézt v blízkém Rakousku spoustu a asi budete mít pravdu, ale zde máte něco, co je možná dost navíc. Přijedete někam, kde vás neberou jako úplně řadové hosty. Romana s Vibeke a jejich dvěma malými dcerami dávají pensionu atmosféru opravdu velmi rodinnou a milou a vůbec zde nemáte pocit, že byste byli jen anonymní hosté.

Niedernsill_0165

Ubytování bylo naprosto perfektní. Apartmán s dvěma pokoji, kde v jednom byly tři postele a v druhém fungujícím i jako kuchyňka a obytná místnost byl rozkládací dvougauč. Velká středová předsíň, dva záchody a sprcha, prostorné skříně ve zdi, plně vybavená kuchyňka, balkon kolem celého apartmá, to vše dohromady dávalo skvělý komfort a dost prostoru i při našich sportovních aktivitách, kdy jak asi znáte, po prvním dnu máte všude roztahané boty, oblečení v různém stadiu sušení, hole a další vybavení.

Niedernsill_0174

K dispozici zde máte také grátis wifi s rozumnou rychlostí i na nějakou případnou práci s větším tokem dat.

Snídaně je volitelná a my jsme si ji z pohodlnosti přiobjednali a udělali jsme dobře. Ubyla nám starost o nakupování a chystání snídaně a to, co nám Romana na domluvený čas vždy připravila bylo absolutně dostačující. Máte možnost si vybrat z nabídky, která obsahuje jogurt, vločky, kukuřičné lupínky, domácí marmeládu, med, kakao, máslo, několik druhů sýra, vejce, několik druhů uzenin a paštik (to nedokáži hodnotit, protože to nejím), nutelu, housky, chléb, ovoce, juice, mléko, kávu a čaj.

Niedernsill_0175

Pokud byste si přeci jen chtěli něco nakupovat, třeba i nějaké pití a podobně, nejbližší je SPAR, který je vidět z oken pensionu a je jen přes kruhový objezd nad pensionem možná něco přes 50m daleko. Kdybyste pak chtěli jít na večeři a chtěli jít najisto za dobrým jídlem a příjemnou obsluhou, pak zvolte Gasthaus Kröll vzdálený pět minut pohodlné chůze.

Když k tomu přičtu ještě ten benefit 20% slevy pro členy asociace, myslím, že se toto místo může stát dobrým tipem pro tréninkové pobyty před, v průběhu sezony i po sezoně, nebo pro lyžařské výlety v zimě. Není odtud daleko ani na Grossglockner Ultratrail, takže ubytování zde může být prima a výhodnou variantou, kde být pár dní před a případně i po závodě. Určitě si však své pobyty zkuste rezervovat s nějakým rozumným předstihem. I přesto, že Romana s Vibeke převzaly pension až na podzim 2014, již nyní před Vánoci a během nich mají naprosto plno.

Niedernsill_0178

Pension má v suterénu prostornou vytápěnou lyžárnu, kde vám uschnou nejen lyže, ale i boty. Dále je zde fitko a velká společenská místnost, kterou by šlo využít v případě nějaké větší akce, větší společnosti, která by se zde sešla a chtěla večer společně posedět, popovídat a popít 🙂 Napadlo mě jestli toho nevyužít na takové kratší předsezonní setkání, soustředění s využitím delšího víkendu s Velikonočním pondělím. Z Prahy je to asi 480km a při dobrém provozu se dá počítat kolem 5:30 na cestu. Kdyby se vyrazilo v pátek trochu dříve, je možné tam být ještě rozumně večer a zpět se dá jet až v pondělí na noc. Takže by to mohly být tři plnohodnotné tréninkové dny. Proložené dobrou zábavou večer. Pokud by byl zájem, zkuste jej projevit v komentářích. Když to bude vypadat na rozumnou účast zkusil bych s Romanou dojednat rezervaci. Pochopitelně bych pak od zájemců potřeboval nějakou zálohu jako garanci zájmu a záruku i pro Romanu s Vibeke, že by pak neměli pension poloprázdný o Velikonocích, kdy se dá čekat větší zájem.

By |2015-02-20T12:59:16+00:00Prosinec 29th, 2014|Články, Skyrunning, Skyrunning Ostatní, Trénink|4 komentáře

Autor:

4 komentáře

 1. […] speciálka Salomon-run.cz v tomto místě Jarní běžecký kemp. Ubytování bude zajištěno v Penzionu Gassner, partnerském pensionu CZSA, který je ideálním výchozím bodem pro různé sportovní […]

 2. Jiří Ekl 02/01/2015 v 10:00 - Odpovědět

  Za sebe mohu doporučit , o penzionu nepochybuji 🙂 , ovšem nedaleké okolí je prakticky ideální pro letní dovolenou s dětmi. Při rozpětí cca 110km zhruba se středem v penzionu ( byli jsme s rodinou v sousední vesnici ) máte na dosah pro děti spoustu zážitků mimo Zell am See a Grosglockneru :
  – podzemní solné doly poblíž Hallein http://www.salzwelten.at/en/hallein/saltmine/ , dřevěnou skluzavkou do podzemí , pak vlak , pěší tůra doly , vorem přes podzemní jezírko …
  – o cca 25km blíže jsou ledové jeskyně http://www.eisriesenwelt.at/ autem nad Tenneck do 1000m zbytek lanovkou a jste v ledovém království !
  – vedle Kaprunu je zpřístupněná soutěska s pohodlnou dřevěnou jištěnou cestou nad a vedle průrvy http://www.kaprunmuseum.at/index.php?id=19
  – na druhou stranu uzavírají údolí Krimmelské vodopády , s 380m spádu nejvyšší v Evropě!! s možností po stezce okolo nich vystoupat kam vám děti dovolí http://www.wasserfaelle-krimml.at/
  – nu a pak nějaký dominantní hrad a hory , hory , hory a hory 😀

 3. Romana 29/12/2014 v 11:01 - Odpovědět

  Same, diky a jsme rady, ze se vam u nas libilo. Turisticke mapy okoli mame – jenom me nenapadlo, ze vy ne… Snih napadl tesne po vasem odjezdu.

  • Sam 29/12/2014 v 12:01 - Odpovědět

   Romano, bylo u vás fajn i s tou nouzí o sníh. Ta interaktivní mapa na webu je opravdu dost dobrá na naplánování výběhu. Alespoň v hrubých rysech a pak si to člověk může trochu upravit podle toho, jak se mu která cesta víc líbí v reálu. Navíc na tom webu jsou u tras i údaje o převýšení, které z běžné turistické mapy jdou odečítat jen ztuha. Pro případ nouze a úplného zbloudění, jsem sebou nosil navigaci s turistickou mapou Rakouska.

Napsat komentář

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Translate

BasqueCatalanCzechEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU