Fullyparcours_kmUrban Zemmer opět ukázal, že je i přes svůj již veteránský věk stále nejlepším specialistou na disciplinu Vertical Kilometer®. Tento italský běžec týmu La Sportiva má za sebou dlouhou řadu úspěchů, titulů i rekordů.

Nejnověji se do historie Vertical Kilometer® zapsal minulý víkend ve švýcarském Fully.

UrbanZemmerFully2014_1

Na jedné z nejkratších a nejstrmějších tratí, kde se vertikální kilometr překonává na vzdálenosti 1920m překonal svůj stávající rekord a ustavil nový světový rekord na VK na tratích se startem pod 1000mnm. Svůj minulý rekord na trati Fully s hodnotou 30:26 překonal o neuvěřitelných 44 sekund a poprvé a jako jediný se zde dostal pod 30 minut ve vítězném čase 29:42.

UrbanZemmerFully2014_2

I druhý v pořadí Nicola Golinelli se dostal pod Urbanův starý rekord o jednu sekundu a doběhl v čase 30:25. Třetí pak skončil Remi Bonnet z týmu Crazy v čase 30:44.

Christel DewalleFully2014

Primát v ženském závodě vybojovala letos výborná francouzska Christelle Dewalle v čase 34:44 s obrovským náskokem před druhou Francescou Rossi 36:04 a Viktorií Kreuzer 36:39.