////Změny tratí Andorra Ultra Trail

Změny tratí Andorra Ultra Trail

rondalogoBohužel došlo k tomu, co jsem fakt nechtěl, co jsem si nepřál. Pravděpodobně pořadatel neviděl jinou možnost, než již s tímto předstihem změnit trasy všech závodů Andorra Ultra Trail Vallnord kvůli množství sněhu, které se vyskytuje stále ve vyšších partiích.

Podle současného vyjádření pořadatele by změny neměly mít dopad na délky závodů. Pravděpodobně se o možná 10-15% sníží celkové převýšení. Tuto informaci pořadatel ještě doplní.

Níže naleznete odkazy na stažení kmz souborů pro Google Earth pro jednotlivé tratě:

Změny tratě Ronda del Cims

Změny tratě Ronda dels Cims (původní kurs černě)

Kdybych to měl říci, jak to teď cítím, tak mě to štve. Celý ten čas od plánování závodu, přes přihlášku a další přípravy si představuji tu originální trasu s výběhy na ty největší kopce v Andoře včetně té nejvyšší Pic Comapedrosa. A z toho náhradního kursu jsem jednoduše řečeno otrávený.

By |2013-06-12T10:01:05+00:00Červen 12th, 2013|Ultra Trail, Ultratrail Ostatni|4 komentáře

Autor:

4 komentáře

 1. Jan Suchomel 12/06/2013 v 11:04 - Odpovědět

  Můj odhad je, že budeme všichni za nižší převýšení nakonec ještě vděční a až uvidíš ten Pic Comapedrosa, tak budeš rád, že tam nemusíš. 🙂

  • Sam 12/06/2013 v 11:40 - Odpovědět

   Víš, Honzo, možná budeš mít pravdu, ale já si přehrával nějaká videa, prohlížel spoustu fotek, četl o tom. A právě ta Pic Comapedrosa byla vždy tím vrcholem, který dominoval závodu a dělal z něho něco neobvyklého. Ta obtížnost výstupu, terén, někdy počasí. V tuto chvíli se prostě nemohu oprostit od určitého zklamání. Pořadatelé sice tvrdí, že i ty náhradní části kursu budou pěkné a že nebudeme ošizeni, ale to jsou samozřejmě jen řeči. Je to podobné, jakoby se na Pikes Peak Marathon neběželo až na vrchol, ale otáčelo se o nějakých pár stovek metrů níž a dotáhlo se to na silnici dole. Také by to již nebyl ten „závod„.

   • Jan Suchomel 12/06/2013 v 16:40 - Odpovědět

    Jo, to je samozřejmě škoda, že se nepůjde na ten nejvyšší vrchol. Pořád si ale myslím, že až tam budu, tak mi to jako škoda nepřijde. 🙂
    Já si vybral Andorru mimojiné taky proto, že na UTMB chtěli velkou povinnou výbavu a velmi často tam kvůli počasí zkracují stomílovou trať na 100km. Bohužel, Andorra to teď postupně dohnala jak s tou povinnou výbavou, kterou musím dokupovat, tak s tím zkracováním. Taky jsem si říkal, že když se kvůli počasí zkrátí Andorra, tak to bude pořád ještě dost dlouhé a to zatím platí. Můžeme být rádi, že mají víc rozumu než na UTMB a neosekali to na 100km, to by mě fakt naštvalo, protože na stovku můžu jít tady v ČR.

    Zas na druhou stranu pořadatele chápu, že jim nic jiného nezbývá, leda by prodloužili limity. Byl jsem letos na spoustě stovkách ve sněhu a vím, že i ti nejrychlejší se v tom pohybují velmi pomalu. Podle fotek se to tam pěkně boří, žádný umrzlý sníh. Pokud to loni dal nejrychlejší za 32 hodin, letos by mu to mohlo trvat i 50 a my ostatní smrtelníci bychom to neměli šanci stihnout.

    • Sam 12/06/2013 v 18:09 - Odpovědět

     Podle mapy i podle vyjádření pořadatelů by změna trati neměla mít velký vliv na délku, snad jen na převýšení. Zítra slibují zveřejnit přesnější čísla.
     Tak doufám, že to bude pravda a neklesne to moc pod 12km.

Napsat komentář

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Translate

BasqueCatalanCzechEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU

PŘIHLÁŠKA DO CZSA – PODPOŘ SKYRUNNING V ČESKU