UTMFlogo 3peakslogo logo_UTBCN_180x180

Tento víkend se konaly hned tři akce, které stojí za povšimnutí. První z nich byl Ultra Trail du Mt. Fuji, druhou závod v Anglii s opravdu dlouhou tradicí 59. ročník Three Peaks Race a třetí pak Mistrovství Katalánska Ultra Trail Barcelona.

UTMF 2013

Ultra Trail du Mt. Fuji – 161km, 9000m pozitivního převýšení, limit 46 hodin.

Druhý ročník tohoto závodu přinesl velmi zajímavý a dramatický průběh. Velká výprava francouzských běžců Sébastien Chaigneau, Antoine Guillon, Julien Chorier, Lionel Trivel, Christophe Le Saux Cyril Cointre značila snahu o průlom do čela výsledkové listiny a také se tito závodníci na trati snažili.

Od prvního kilometru převzal Julien Chorier kontrolu závodu, těsně následovaný Cyrilem Cointre. Šli opravdu dost rychle a trochu zpět Sebastien Chaigneau, Lionel Trivel a Antoine Guillon tvořili skupinu s japonskými běžci. Na 55.km mají již ztrátu 20 minut na vedoucí muže.

Po poměrně rychlém startu na silnici začaly přicházet obtíže s příchodem večera. To byl čas, kdy Jošikazu Hara dobíhá Juliena a Cyrila.

Hara společně s Chorierem dobíhají do Kodono. Pak Chorier ztrácí a za Harou vypukne bitva o místa na bedně mezi Julienem Chorier, Gary Robinsem, Sébastienem Chaigneau, Cyrilem Cointre a Brendanem Davisem. Nakonec byl v tomto boji nejsilnější Julien Chorier, když o necelé dvě minuty obhájil druhé místo před Sebem Chaigneau a na Gary Robbinse s již větší ztrátou 30 minut zbylo jen čtvrté místo.

Three Peaks 2013

Tradiční závod se konal letos již po 59. Na trati přes 37 km s pozitivním převýšením přes 1600m se překonávají tři kopce.

03:39:07

Více si o tomto závodu budete moci přečíst zítra, kdy na svou účast v roce 2008 bude vzpomínat Anka Straková, která je zde držitelkou traťového rekordu.

UTBCN – Ultra Trail Barcelona

114km 5.000m D+

UTBCNCourse

Mistrovství Katalánska v Ultra Trailu dokončilo 173 závodníků a závodnic.

UTBCNProfil

V mužích zvítězil Nuno Manuel Mendes v čase 10:36:30, když dlouho vedoucí Terry Conway se nakonec propadl až na třetí místo a doběhl v čase 10:45:12.

V ženách nakonec zvítězila Emma Roca Rodriguea v čase 11:53:31 (na celkovém 8.místě), když jedna z favoritek Nuria Pica musela kvůli problémům vzdát z vedoucí pozice a z celkového 7. pořadí.